Kity sezonu 2015/'16 - seriale, które nas rozczarowały

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Castle" - sezon 8

"Castle" (Fot. ABC)

"Castle" (Fot. ABC)


Andrzej Mandel: Miejsce "Castle" w kitach sezonu może niektórych zaskoczyć, ale fakt, że jeden z moich ulubionych seriali znalazł się w tym miejscu, nie jest przypadkowy. Showrunnerzy 8. sezonu "Castle" i dyrekcja ABC zrobili dużo, by właśnie tutaj znalazło się miejsce finałowego sezonu tego procedurala.

Najistotniejszym powodem jest oczywiście wszystko to, co działo się za kulisami serialu. Podchody pod 9. sezon bez Stany Katic – serialowej Beckett - były więcej niż żenujące. Zwolnienie osoby, której postać tworzyła klimat serialu było, łagodnie mówiąc, bardzo głupim pomysłem i nie miało prawa się udać. Efektem tych podchodów było olbrzymie oburzenie fanów i twórcy serialu Andrew W. Marlowe'a, a cała afera zakończyła się olbrzymim niesmakiem i szczęśliwym skasowaniem serialu.

Jednak nie tylko za kulisami decydowało się miejsce "Castle" w kitach. Scenarzyści zrobili bardzo dużo, by fan serialu zaciskał zęby z bólu, oglądając kolejne odcinki. Główny wątek prowadzony był bez pomysłu i bez konsekwencji, a zwroty akcji wyskakiwały niczym króliki z kapelusza.

Co gorsza, obniżył się też poziom dowcipu, który nigdy nie był może w "Castle" subtelny, ale trzymał pewien poziom. Z niezrozumiałych powodów showrunnerzy postanowili wtórnie zinfantylizować postać głównego bohatera, kompletnie ignorując jego dojrzewanie przez kilka lat. O straconych szansach w postaci gościnnych występów aktorów z "Firefly" nie wspomnę. Przy okazji – coś chyba jednak jest w "efekcie Summer Glau"...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16