Emmy 2016: Moje nominacje dla aktorów z komedii

1 2 3 4 5 6 7

Will Forte - "The Last Man on Earth"

"The Last Man on Earth" (Fot. FOX)

"The Last Man on Earth" (Fot. FOX)


Serial, który bywa świetny - ale za nic nie chce być świetny cały czas. I tak samo jest z Willem Forte, którego rola często sprowadza się do wprawiania widzów w stan irytacji, bo jego bohater za nic nie chce zachowywać się jak dorosły człowiek. Ale kiedy już trafia się jeden z tych emocjonalnych, przerażająco smutnych odcinków, które udowadniają, że "The Last Man on Earth" naprawdę potrafi, wtedy ten aktor błyszczy.

W 2. sezonie do najlepszych scen należały te, w których Phil Miller był albo sam, albo tylko z Carol bądź z bratem (również znakomity Jason Sudeikis). Wtedy nie bał się ujawniać swoich lęków i słabości, a Will Forte dokonywał cudów, zabierając nas w wyjątkową podróż w głąb swojego bohatera. O tym, że Phil jest człowiekiem, mogliśmy się przekonać już w pilocie, kiedy oglądaliśmy go wariującego z samotności. Ale dopiero rozwój jego relacji z Carol i powrót brata rzeczywiście pozwoliły mu się odsłonić.

W efekcie mamy niezwykle intymny portret człowieka samotnego, którego życie nigdy nie wyglądało tak jak chciał i który swoje rozczarowania nauczył się ukrywać pod maską wyjątkowo durnych żartów. Niezależnie od tego, jak bardzo Phil nas jeszcze będzie wkurzać - a na pewno będzie - zawsze już pozostanie z nami obraz człowieka, który pochował rodziców, a teraz jeszcze musiał pożegnać cudem odzyskanego brata. Will Forte to znakomity aktor - nie tylko komediowy - a jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, powinien zobaczyć dwa ostatnie odcinki 2. sezonu "The Last Man on Earth".

1 2 3 4 5 6 7