Jude Law w zwiastunie serialu "The Young Pope"

"The Young Pope" (Fot. Sky)

"The Young Pope" (Fot. Sky)

Paolo Sorrentino stworzył serial o młodym papieżu, który ma dużą szansę zostać jednym z tegorocznych hitów. Zobaczcie zwiastun "The Young Pope".

Telewizja Sky wypuściła pierwszy zwiastun "The Young Pope", serialu o fikcyjnym papieżu. Reżyserem składającej się z 8 odcinków produkcji jest laureat Oscara Paolo Sorrentino. Główną rolę - pochodzącego z USA papieża Lenny'ego Belardo, zwanego Piusem XIII - gra Jude Law.

To, że młody i czarujący Beladro, został wybrany przez Kolegium Kardynałów, wydaje się być skutkiem prostej i efektywnej kampanii. Ale pozory mylą. W Watykanie Pius XIII wydaje się być tajemniczy i pełen sprzeczności - przebiegły i naiwny, staromodny i bardzo nowoczesny, wątpiący i zdecydowany, ironiczny, pedantyczny, zraniony i bezwzględny. Idzie samotną ścieżką, szukając Boga dla ludzkości, ale sam też poszukuje.

W obsadzie znajdują się Diane Keaton (w roli zakonnicy), Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Tony Bertorelli, a także James Cromwell. Zdjęcia powstawały w Rzymie, Wenecji i Nowym Jorku. Premiera zaplanowana jest na ten rok.