13 serialowych premier, które czekają nas w lipcu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Marco Polo" - 2. sezon od 1 lipca


Nowe odcinki "Marco Polo" już są dostępne na Netfliksie, naszą recenzję 2. sezonu znajdziecie tutaj. "Marco Polo" w tym sezonie poszło w mroczniejszym kierunku, pogłębiając bohaterów i stawiając ich w trudnych sytuacjach. Zwłaszcza Kubilaj-chan (Benedict Wong) musi podejmować decyzje, które może i czynią z niego dobrego władcę, ale niekoniecznie dobrego człowieka. W tym sezonie to już antybohater pełną gębą - skomplikowany, momentami przerażający, momentami dający się lubić - a jego rozgrywka o władzę z kuzynem Kaidu (Rick Yune) to jeden z najlepszych wątków.

Świetnie wypada też chan we wspólnych scenach z żoną, cesarzową Chabi (Joan Chen), przywodząc na myśl małżeństwo Underwoodów, w którym to ona popycha go do działania. Są momenty, kiedy tych dwoje w niczym nie ustępuje diabelskiemu duetowi z Waszyngtonu, wywołując mieszankę niechęci i autentycznego zachwytu.

Do obsady dołączyła w tym sezonie Michelle Yeoh, która swoją charyzmą potrafi podnieść rangę wszystkiego, w czym występuje. Nie żeby "Marco Polo" tego potrzebowało - to serial, który ma grono fanów, przymykających oko na pewne jego wady i zachwycających się tym, co rzeczywiście jest w nim wspaniałe. Czyli wyjątkowym klimatem, kostiumami, muzyką i przede wszystkim świetnie nakręconymi scenami walk. W 2. sezonie nic pod tym względem się nie zmieniło, a sama historia poszła w bardziej mrocznym kierunku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA