Armia widzów! "Gra o tron" pobiła kolejne rekordy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO opublikowało pełne wyniki oglądalności 6. sezonu "Gry o tron". I zgodnie z przypuszczeniami pojawiły się nowe rekordy - imponujący jest zwłaszcza wzrost popularności serialu na platformach internetowych.

"Gra o tron" co roku bije nowe rekordy oglądalności i tym razem też się udało. Odcinki 6. sezonu oglądało średnio 25,1 mln Amerykanów, co oznacza wzrost o prawie 5 mln (w 5. sezonie średnia oglądalność na odcinek wyniosła 20,2 mln). Ta liczba to suma oglądalności w USA na wszystkich platformach - liczy się emisja w telewizji razem z powtórkami, nagrywarki, serwisy on-demand, a także serwisy streamingowe, w tym odpalone w tym roku HBO Now.

"Gra o tron" jest już teraz najchętniej oglądanym serialem w historii HBO, a za jej sukces w coraz większym stopniu odpowiada internet. Publika oglądająca "Grę o tron" w należących do HBO serwisach streamingowych stanowi w USA 40% całej widowni tego serialu. Wyniki na HBO Go i HBO Now poszybowały o 91% w górę w porównaniu z tymi sprzed roku.

Tak samo zresztą wygląda sytuacja obu seriali komediowych emitowanych razem z "Grą o tron" - "Veepa" i "Doliny Krzemowej". Choć oglądalność w telewizji przestała im znacząco rosnąć, oba zaliczają wzrosty właśnie dzięki internetowi. W porównaniu z "Grą o tron" wypadają oczywiście tak sobie - "Dolinę Krzemową" oglądało średnio w tym sezonie 6,7 mln widzów, a "Veepa" 4,7 mln - ale pamiętajmy, że komedie HBO zazwyczaj nie przyciągają takich tłumów jak seriale dramatyczne.

Bardzo dobrze ma się też "Last Week Tonight With John Oliver". Program średnio ogląda 5,6 mln Amerykanów.

REKLAMA