Armia widzów! "Gra o tron" pobiła kolejne rekordy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO opublikowało pełne wyniki oglądalności 6. sezonu "Gry o tron". I zgodnie z przypuszczeniami pojawiły się nowe rekordy - imponujący jest zwłaszcza wzrost popularności serialu na platformach internetowych.

"Gra o tron" co roku bije nowe rekordy oglądalności i tym razem też się udało. Odcinki 6. sezonu oglądało średnio 25,1 mln Amerykanów, co oznacza wzrost o prawie 5 mln (w 5. sezonie średnia oglądalność na odcinek wyniosła 20,2 mln). Ta liczba to suma oglądalności w USA na wszystkich platformach - liczy się emisja w telewizji razem z powtórkami, nagrywarki, serwisy on-demand, a także serwisy streamingowe, w tym odpalone w tym roku HBO Now.

"Gra o tron" jest już teraz najchętniej oglądanym serialem w historii HBO, a za jej sukces w coraz większym stopniu odpowiada internet. Publika oglądająca "Grę o tron" w należących do HBO serwisach streamingowych stanowi w USA 40% całej widowni tego serialu. Wyniki na HBO Go i HBO Now poszybowały o 91% w górę w porównaniu z tymi sprzed roku.

Tak samo zresztą wygląda sytuacja obu seriali komediowych emitowanych razem z "Grą o tron" - "Veepa" i "Doliny Krzemowej". Choć oglądalność w telewizji przestała im znacząco rosnąć, oba zaliczają wzrosty właśnie dzięki internetowi. W porównaniu z "Grą o tron" wypadają oczywiście tak sobie - "Dolinę Krzemową" oglądało średnio w tym sezonie 6,7 mln widzów, a "Veepa" 4,7 mln - ale pamiętajmy, że komedie HBO zazwyczaj nie przyciągają takich tłumów jak seriale dramatyczne.

Bardzo dobrze ma się też "Last Week Tonight With John Oliver". Program średnio ogląda 5,6 mln Amerykanów.