Elijah Wood i nowy "Dirk Gently". Zobaczcie trailer

"Dirk Gently" (Fot. BBC America)

"Dirk Gently" (Fot. BBC America)

Dirk Gently to jeden z najbardziej nietypowych książkowych detektywów. Jesienią zobaczymy go ponownie na ekranie w nowym serialu "Dirk Gently's Holistic Detective Agency", w którym główne role grają Samuel Barnett i Elijah Wood.

BBC America wypuściła zwiastun serialu "Dirk Gently's Holistic Detective Agency". To nowa wersja opowieści o detektywie stworzonym przez Douglasa Adamsa, autora "Autostopem przez galaktykę". W poprzedniej - miniserialu BBC, który powstał w latach 2010-2012 - Gently'ego grał Stephen Mangan. Teraz na czele holistycznej agencji stanie Samuel Barnett (ostatnio widzieliśmy go w roli Renfielda w "Penny Dreadful"), a partnerować mu będzie Elijah Wood, który wyraźnie nie chce być kolejnym Watsonem.

dirk02.jpg

Tym, co wyróżnia tę historię, jest podejście głównego bohatera do zagadek kryminalnych. Dirk Gently działa zupełnie inaczej niż jakikolwiek inny detektyw, bo wierzy, że jest na świecie fundamentalna łączność między wszystkim, co istnieje. Działa więc bardzo niekonwencjonalnie, ale to nie znaczy, że brakuje mu skuteczności. Nie brak też w tej historii elementów komediowych.

- To kombinacja "Supernatural", "Sherlocka" i "Doktora Who". Jesteśmy jak Super-Sher-Who - powiedział showrunner serialu Robert Cooper w rozmowie z EW na Comic-Conie. Jak dodał, to będzie dość impresjonistyczna adaptacja, ale w duchu Douglasa Adamsa.

Serial pokaże telewizja BBC America, w planach na razie jest 8 odcinków. Premiera 22 października.

REKLAMA