Eksplozje w Królewskiej Przystani od kuchni [wideo]

Fot. Rising Sun Pictures

Fot. Rising Sun Pictures

Finał 6. sezonu "Gry o tron" był dosłownie wypakowany efektami specjalnymi - począwszy od sekwencji eksplozji w Królewskiej Przystani, a skończywszy na flocie Daenerys. Zobaczcie, jak to wszystko powstawało.

"Gra o tron" co roku podwyższa poprzeczkę twórcom telewizyjnych efektów specjalnych. W tegorocznym finale serial przeszedł sam siebie - pokazano prawdziwie kinową sekwencję z wysadzeniem w powietrze wypełnionego ludźmi Wielkiego Septu Baelora, a do tego doszła jeszcze gigantyczna flota Dany.

Odpowiedzialna za te cuda firma Rising Sun Pictures wypuściła wideo, pokazujące, jak eksplozje w Królewskiej Przystani wyglądały od kuchni.

Rozmach i szczegółowość robią wrażenie - pokazano nie tylko jak dziki ogień rozprzestrzenia się po mieście, ale też pojedynczych ludzi w momencie eksplozji. Chcecie zobaczyć ostatnie chwile Wielkiego Wróbla? Proszę bardzo.

high-sparrow-exploding

Drugie wideo z efektami specjalnymi wypuściło Mackevision, odpowiedzialne m.in. za stworzenie gigantycznej floty Daenerys. Tutaj nic nie wybucha, ale za to możecie pozachwycać się detalami, na które pewnie nawet nie zwróciliście uwagi.