12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Netflix podaje datę premiery "Black Mirror" i innych seriali. "Narcos" prawdopodobnie będzie kontynuowane bez Escobara. "Stranger Things" na razie bez zamówienia na 2. sezon. "Jessica Jones" dopiero w 2018 roku. A oprócz tego "Lady Dynamite", "The Get Down" i jeszcze więcej netfliksowych newsów z TCA.

1. Co z "Narcos" po Escobarze? Podczas TCA Wagner Moura potwierdził, że dla niego 2. sezon "Narcos" będzie ostatni. Pablo Escobar zginie, ale to nie znaczy, że "Narcos" się zakończy. Twórcy serialu José Padilha i Eric Newman powiedzieli, że dopóki będzie kokaina, będzie też "Narcos". To serial o kokainie, a nie o Escobarze. W Kolumbii interes przejmie kartel z Cali i możliwe, że to na nich skupi się 3. sezon "Narcos". Ale na razie jeszcze nawet nie ma zamówienia.

2. Netflix podaje datę premiery "Black Mirror" i innych seriali. "Black Mirror" powróci z nowymi odcinkami 21 października. 7 października pojawią się nowe odcinki "The Ranch". 17 listopada premierę będzie mieć 2. sezon "Lovesick", wcześniej znanego jako "Scrotal Recall". 2 września zadebiutuje nowy sezon "Chef's Table". 6 stycznia zobaczymy "One Day at a Time" w nowej odsłonie, z rodziną pochodzącą z Kuby. W serialu gra Rita Moreno.

Z kolei 22 września premierę będzie miał nowy serial "Easy" - antologia w świetnej obsadzie stworzona przez Joego Swanberga. Składający się z 8 odcinków sezon opowie o mieszkańcach Chicago, którzy próbują sobie poukładać życia w "nowoczesnym labiryncie miłości, seksu, technologii i kultury". W obsadzie znajdują się Orlando Bloom, Malin Ackerman, Jake Johnson, Marc Maron, Dave Franco, Hannibal Buress, Emily Ratajkowski, Michael Chernus, Gugu Mbatha-Raw, Aya Cash, Jane Adams, Elizabeth Reaser, Evan Jonigkeit.

3. Są plany na 2. sezon "Stranger Things", ale nie ma zamówienia. Fani czekali na zamówienie 2. sezonu "Stranger Things" podczas TCA i nie doczekali się. Ted Sarandos z Netfliksa tłumaczył, że potrzeba jeszcze trochę czasu na decyzję. Mnóstwo osób jeszcze serialu nie widziało, więc na razie Netflix skupia się na 1. sezonie. Tymczasem bracia Duffer zapowiedzieli, że chcą, aby serial w 2. sezonie był bardziej mroczny. Czeka nas wyprawa do The Upside Down, które jest miejscem z własnymi zasadami i własną mitologią. 2. sezon będzie miał inną strukturę niż pierwszy, a potwory będą straszniejsze. Oczywiście przy założeniu, że Netflix go zamówi.

4. Jessica Jones w serialu "Luke Cage"? To możliwe. Podczas panelu "Luke'a Cage'a" na TCA Jeph Loeb z Marvela został zapytany, czy w serialu pojawi się Jessica Jones. "Nie chcę teraz się do tego odnosić. Chcę, żeby ludzie sami odkryli serial" - odpowiedział. To przede wszystkim ma być historia Luke'a, ale ponieważ w komiksie on i Jessica są blisko związani, możemy przypuszczać, że i serial prędzej czy później pójdzie tą drogą.

5. "Jessica Jones" wróci dopiero w 2018 roku. Skoro jesteśmy przy "później" - nowe sezony "Jessiki Jones" i "Daredevila" pojawią się dopiero w 2018 roku. Wszystko dlatego, że najpierw wypuszczone zostanie "The Defenders", a przed nim "Iron Fist". Do 2018 roku będziemy też musieli czekać na "Punishera".

6. Baz Luhrmann o budżecie "The Get Down". Reżyser powiedział, że "The Get Down" wcale nie jest najdroższym serialem w historii telewizji ani nawet Netfliksa - bo "The Crown" ma być jeszcze droższe. Jego zdaniem jeśli jakaś historia ma być dobrze przeniesiona na ekran, to to zawsze kosztuje. Luhrmann komentował także doniesienia Variety o problemach z produkcją i kręceniu serialu od nowa. Jak powiedział, to trudna rzecz, uczynić muzykę częścią scenariusza, więc poprawiano wszystko tyle razy, ile było to konieczne. Rzeczywiście w końcu wziął sprawy w swoje ręce, bo jego wizja była inna niż chociażby Shawna Ryana, który początkowo był showrunnerem. "The Get Down" to dużo większe przedsięwzięcie niż "Glee" czy "Imperium", dlatego produkcja tyle trwała. Zamówienia na 2. sezon na razie nie ma, ale jeśli powstanie, to akcja będzie się już działa w latach 80. Luhrmann zapewnia, że nie zamierza projektu opuszczać, ale możliwe, że produkcję na co dzień będzie już prowadzić ktoś inny.

bazzzz

7. Netflix zamawia nowy sezon "Lady Dynamite" i nie tylko. "Lady Dynamite" dostała zamówienie na 2. sezon, podobnie jak "Chelsea" (znów 90 odcinków!) i "Real Rob". Zamówienie na 2. sezon dostało także "Flaked".

8. Czemu Netflix nie uratował "Agentki Carter"? Dziennikarze pytali przedstawicieli Netfliksa o "Agentkę Carter". Oto odpowiedź Teda Sarandosa na pytanie, czemu jej nie uratowano: "Szukamy takich marek, które byłyby rzeczywiście nasze, a w przypadku Marvela już to mamy - to jest główna przyczyna". Jak dodał, problemem byłoby tutaj chociażby to, że Netflix nie miałby praw do serialu na całym świecie, bo są one posprzedawane. Dlatego podjęto taką, a nie inną decyzję.

9. Nie zapomniano o 5. sezonie "Arrested Development". Mitchell Hurwitz zapewnił dziennikarzy na TCA, że 5. sezon "Arrested Development" jest coraz bliżej. Zdjęcia prawdopodobnie zaczną się w 2017 roku.

10. 6 miliardów na seriale? Netflix planuje wydawać jeszcze więcej. Ted Sarandos na TCA powiedział, że budżet na seriale będzie rósł i na pewno w kolejnych latach to będzie więcej niż 6 mld dolarów.

11. Elizabeth Marvel w obsadzie "Homeland". Znana z "House of Cards" Elizabeth Marvel zagra prezydent-elekt w 6. sezonie "Homeland".

12. "The Last Tycoon" z zamówieniem na pełny sezon. Amazon zamówił pełny sezon "The Last Tycoon" - adaptacji powieści F. Scotta Fitzgeralda, opowiadającej o przemyśle filmowym z lat 20. W rolach głównych Matt Bomer i Kelsey Grammer.

Tycoon_0317.CR2

REKLAMA