"Westworld" startuje jesienią. Jest data premiery!

"Westworld" (Fot. HBO)

"Westworld" (Fot. HBO)

HBO podało daty swoich jesiennych premier. Wiemy już, kiedy wreszcie zadebiutuje "Westworld", znamy też datę startu nowych komedii.

Na TCA padła data, na którą HBO kazało nam długo czekać. Długo oczekiwany serial science fiction "Westworld" wystartuje w niedzielę 2 października (w Polsce 3 października), a 9 października (w Polsce 10 października) dołączą do niego dwie kolejne nowości - komedie "Divorce" i "Insecure".

"Westworld" to mroczny serial science fiction, luźno oparty na filmie Michaela Crichtona z 1973 roku. J.J. Abrams i Jonathan Nolan opowiedzą nam o parku rozrywki z androidami, które zaczynają się buntować. "To miejsce, gdzie możesz być kim chcesz i nie ma konsekwencji. Żadnych zasad, żadnych ograniczeń. Co się dzieje w Westworld, zostaje w Westworld" - opowiadał o serialowym świecie Jonathan Nolan w rozmowie z "Entertainment Weekly". Twórca obiecywał, że dostaniemy ambitny, wywrotowy, mroczny i pokręcony miks science fiction z westernem.

Serial ma świetną obsadę - grają tutaj m.in. Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, James Marsden, Ed Harris, Thandie Newton i Jeffrey Wright. Hopkins wcieli się w doktora Roberta Forda, genialnego, małomównego i skomplikowanego dyrektora kreatywnego, szefa programowego i założyciela parku Westworld. Harris zagra w Faceta w Czerni, łotra, który łączy w sobie wszystko co najgorsze. Evan Rachel Wood zobaczymy w roli Dolores Abernathy, pięknej dziewczyny z prowincji, która jest trochę jak córka farmera. Pewnego dnia odkryje ona, że cała jej idealistyczna egzystencja to jedno wielkie kłamstwo.

1. sezon "Westworld" będzie składał się z 10 odcinków.

Divorce" to powrót Sarah Jessiki Parker do telewizji. Dawna gwiazda "Seksu w wielkim mieście" zagra Frances - kobietę, która uświadamia sobie, że chce odmienić swoje życie i zakończyć swoje małżeństwo. "Pijana jesteś?" - odpowiada na tę propozycję jej mąż, w którego wciela się Thomas Haden Church. W serialu zobaczymy także Molly Shannon i Talię Balsam w roli przyjaciółek Frances.

https://www.youtube.com/watch?v=7m0Gc3_Wjvs

Razem z "Divorce" wystartuje 9 października "Insecure", komedia autorstwa Issy Rae, znanej z internetowej serii "The Misadventures of Awkward Black Girl". Opis głosi, że zobaczymy tutaj przyjaźń dwóch współczesnych czarnoskórych kobiet, Issy (Rae) i Molly (Yvonne Orji) oraz wszystkie ich nietypowe przeżycia. W obsadzie znajdują się także Jay Ellis i Lisa Joyce.

https://www.youtube.com/watch?v=veqxnUWa1Hk