12 seriali Netfliksa, na które jeszcze czekamy w tym roku

"Gilmore Girls" (Fot. Netflix)

3
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"The Get Down" (12 sierpnia)

"The Get Down" (Fot. Netflix)

"The Get Down" (Fot. Netflix)


Najdroższa produkcja Netfliksa - 12 odcinków, z których na razie zobaczymy sześć, kosztowało aż 120 milionów dolarów - będzie miała premierę w przyszły piątek. "The Get Down" to serial muzyczny Baza Luhrmanna ("Moulin Rouge", "Wielki Gatsby"), którego akcja dziać się będzie w latach 70., a bohaterami będą zakochane w muzyce nastoletnie dzieciaki z nowojorskiego Bronksu. Zobaczymy początki hip-hopu, który narodził się w czasach, kiedy wszyscy jeszcze szaleli za disco.

Netflix obiecuje nam "mityczną sagę o tym, jak w Nowym Jorku na krawędzi bankructwa narodziła się nowa forma sztuki". Luhrmann, któremu ten pomysł chodził po głowie od dziesięciu lat, osobiście wyreżyserował kilka odcinków. "Miałem obsesję na punkcie pomysłu, że oto miasto w swoim najgorszym momencie, zapomniane i na wpół zniszczone, daje początek takiej kreatywności i oryginalności w muzyce, sztuce i kulturze" - opowiadał reżyser.

W serialu grają Justice Smith, Jaden Smith, Herizen Guardiola, Shameik Moore, Skylan Brooks, Tremaine Brown Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Jimmy Smits, a także Giancarlo Esposito. Z kolei wśród twórców znajdują się Catherine Martin (zdobywczyni czterech Oscarów za kostiumy i scenografię), Nas, Grandmaster Flash, Stephen Adly Guirgis, a także zajmujący się historią hip-hopu Nelson George.

Poniżej możecie obejrzeć oba zwiastuny, a naszej przedpremierowej recenzji możecie spodziewać się ok. 10 sierpnia. W przyszłym tygodniu opublikujemy także nasze rozmowy z Luhrmannem i jego ekipą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12