5 serialowych premier, które czekają nas w sierpniu

1 2 3 4 5

"The Get Down" - nowość Netfliksa, premiera 12 sierpnia

Jedyny nowy serial, jaki pojawi się w sierpniu, to netfliksowe "The Get Down". Czyli muzyczna produkcja Baza Luhrmanna, reżysera "Moulin Rouge, która kosztowała absurdalną ilość kasy - 120 milionów dolarów. Podobnie jak w przypadku "Vinylu", znaczną część z tego wydano na licencje muzyczne. Ale "The Get Down" z produkcją HBO więcej dzieli niż łączy.

Akcja dzieje się w latach 70., ale bohaterami nie są panowie z wytwórni muzycznych, tylko zakochane w muzyce nastoletnie dzieciaki z nowojorskiego Bronksu, dzięki którym narodziła się muzyka i kultura hip-hopowa. Działo się to w czasach, kiedy wszyscy jeszcze szaleli za disco, więc w "The Get Down" oglądać będziemy, jak różne style - muzyki i życia - spotykają się i ścierają się ze sobą.

Nie zabraknie też tła społecznego, bo to nie przypadek, że ta muzyka narodziła się właśnie wtedy i właśnie w tym miejscu. Czyli w Nowym Jorku na krawędzi bankructwa, kiedy całe dzielnice popadały w ruinę. "Miałem obsesję na punkcie pomysłu, że oto miasto w swoim najgorszym momencie, zapomniane i na wpół zniszczone, daje początek takiej kreatywności i oryginalności w muzyce, sztuce i kulturze" - opowiadał Luhrmann.

W serialu grają Justice Smith, Jaden Smith, Herizen Guardiola, Shameik Moore, Skylan Brooks, Tremaine Brown Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Jimmy Smits, a także Giancarlo Esposito. Z kolei wśród twórców znajdują się Catherine Martin (zdobywczyni czterech Oscarów za kostiumy i scenografię), Nas, Grandmaster Flash, Stephen Adly Guirgis, a także zajmujący się historią hip-hopu Nelson George.

1 2 3 4 5
REKLAMA