Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Seriali w Katowicach. Będą aktorzy z "Gry o tron"!

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

W ostatni weekend sierpnia w Katowicach odbędzie się festiwal seriali. Nie zabraknie pokazów, paneli dyskusyjnych i ciekawych warsztatów, a wśród gości znajduje się m.in. Góra z "Gry o tron".

W dniach 26 - 28 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, tuż obok Spodka, odbędzie się Serialis - Międzynarodowy Festiwal Seriali. Serialowa będzie obecna na imprezie jako jeden z jej patronów, będziemy mieć kilka paneli - m.in. o serialach skandynawskich i o tym, dlaczego nie lubimy odgrzewanych kotletów serialowych - i na pewno również poza nimi będziecie mogli nas złapać, pogadać, nawrzucać nam itp.

A co poza tym? W piątek 26 sierpnia będzie miał miejsce zlot fanów "Gry o tron", oczywiście w przebraniach, wspierany przez HBO Polska. Na festiwalu pojawią się dwaj goście prosto z Westeros: Ben Crompton (serialowy Edd Cierpiętnik) i Hafþór Júlíus Björnsson (czyli Gregor Clegane - Góra). Będą spotkania z obydwoma aktorami, będzie można im zadać pytanie, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf. Nie zabraknie też prelekcji i paneli dyskusyjnych związanych z "Grą o tron", których pełna lista zostanie wkrótce ogłoszona.

W sobotę 27 sierpnia katowickie MCK dla odmiany wypełni się fanami "Doktora Who". Ten serial również będzie miał swoją reprezentację na festiwalu, której na razie jeszcze nie możemy ujawnić. Lista paneli i prelekcji pojawi się wkrótce.

Na festiwalu będą pokazy seriali, maratony, konkursy - w tym również dla cosplayerów - warsztaty pisania scenariuszy prowadzone przez Annę Nagler z HBO Polska (zapisy tutaj) czy trwające dwa dni warsztaty charakteryzacji, które poprowadzi Stuart Conran z brytyjskiego Gorton Studio, najstarszej szkoły charakteryzacji w Europie. Jeśli widzieliście takie filmy, jak "Wysyp żywych trupów", "Godziny" albo "Zejście", to znaczy, że wiecie, jakich cudów potrafi dokonać Stuart. A w Katowicach będziecie mogli zobaczyć m.in. jak się tworzy zombie. Warsztaty odbędą się w piątek i niedzielę, będzie część teoretyczna i praktyczna. Zapisać się można tutaj.

Na tym lista atrakcji się nie skończy, dosłownie co kilka godzin ogłaszane jest coś nowego, a śledzić to możecie na Facebooku MF Serialis. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, ale aby uczestniczyć w imprezie, należy się zarejestrować. Już wiemy, że nie zabraknie na imprezie brytyjskich seriali BBC, będzie także coś fajnego dla fanów "Przyjaciół" i "Miasteczka Twin Peaks".

Imprezie towarzyszyć będą koncerty, które są płatne. W sobotę w Królestwie odbędzie się koncert Julii Pietruchy, która promować będzie swój debiutancki album "Parsley", z kolei w niedzielę na zakończenie festiwalu usłyszycie muzykę z seriali w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach w sali koncertowej NOSPR (bilety tutaj).

O kolejnych atrakcjach będziemy informować codziennie w tym samym tekście. Program zmienia się na bieżąco, ale jeśli chcecie wziąć udział w tym wszystkim, co będzie najbardziej rozchwytywane (jak warsztaty robienia zombie), najlepiej zarejestrujcie się już teraz. Wszystko oprócz koncertów jest bezpłatne. Widzimy się w Katowicach!

AKTUALIZACJA - 18 SIERPNIA

Festiwal dodał kolejne atrakcje. Dla fanów serialu "Blok Ekipa" Comedy Central przygotowało przedpremierowy pokaz aż trzech odcinków nowej serii. Będzie je można obejrzeć w Katowicach w niedzielę 28 sierpnia.

A jeśli zawsze chcieliście sprawdzić, czy nadawalibyście się do filmu albo serialu, teraz to marzenie się spełni. Stars Impresariat Filmowy zaprasza na bezpłatny casting, który odbywać się będzie podczas trzech dni festiwalu Serialis.

AKTUALIZACJA - 22 SIERPNIA

Donosimy, że ogłoszono kolejne atrakcje. W piątek zapraszamy na koncert zespołu Wicked Heads w twinpeaksowych klimatach.

W sobotę będziecie mogli obejrzeć "Rekinado 4" na dużym ekranie, czytane na żywo przez Tomasza Knapika. Szczegóły znajdziecie tutaj.

sharknado456

Na stronie festiwalu znajdziecie program z rozpiską na poszczególne dni. Nasze panele dyskusyjne - o serialach skandynawskich i serialowych odgrzewanych kotletach - odbędą się w sobotę. Prelekcja Michała Kolanki o kryminalnych produkcjach HBO odbędzie się w niedzielę. A poza tym w programie "Gra o tron", "Doktor Who", "Przyjaciele", "Stanger Things", serialowe dramedy i mnóstwo innych rzeczy.

SERIALIS_640x533px