8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pretty Little Liars" (Fot. Freeform)

0

Zmarł legendarny aktor komediowy Gene Wilder. Koniec "Pretty Little Liars" po 7. sezonie. Zach Braff wraca do telewizji. A oprócz tego "Grimm", "Outlander", "Supergirl", nowa rola Alison Brie.

1. Zmarł legendarny aktor komediowy Gene Wilder. Gene Wilder znany jest z kultowych filmów, jak "Willy Wonka i fabryka czekolady", "Producenci" czy "Płonące siodła", ale pojawiał się też w telewizji (dostał Emmy za występ gościnny w "Will i Grace"). Aktor zmarł w wieku 83 lat w wyniku komplikacji związanych z chorobą Alzheimera.

2. Koniec "Pretty Little Liars" po 7. sezonie. Producentka "Pretty Little Liars" Marlene King ogłosiła, że 7. sezon będzie już ostatni. Składająca się z 10 odcinków finałowa seria ma się rozpocząć w kwietniu 2017 roku, a na razie przed nami jeszcze finał części letniej.

3. Zach Braff wraca do telewizji. Znany z serialu "Scrubs" Zach Braff zagra główną rolę w pilocie komedii "Start Up", opartym na podcaście "Start Up by Alex Blumberg". Bohaterem jest facet po trzydziestce, który ma żonę i dwójkę dzieciaków i pewnego razu rzuca pracę, aby zacząć własny biznes. Zach Braff ma także reżyserować pilota, a jednym z producentów będzie Matt Tarses ("Scrubs").

4. Yvonne Strahovski w nowym serialu Hulu. Yvonne Strahovski dostała jedną z głównych ról - obok Josepha Fiennesa i Elisabeth Moss - w serialowej adaptacji "The Handmaid's Tale", którą tworzy Hulu. Zagra żonę komandora Waterforda (Fiennes), przywódcy totalitarnego państwa, które powstało na terenie USA.

5. "Grimm" zakończy się po sześciu sezonach. NBC poinformowało, że 6. sezon "Grimm" - który startuje 6 stycznia 2017 - będzie już ostatni. Serial będzie emitowany w piątki razem z nową produkcją "Emerald City", która też będzie mieć (dwugodzinną) premierę 6 stycznia.

6. Alison Brie w komedii "G.L.O.W." Netfliksa. Alison Brie zagra jedną z głównych ról w "G.L.O.W." - osadzonej w latach 80. komedii Jenji Kohan o kobiecym wrestlingu. Postać Brie będzie dziewczyną, która zajęła się wrestlingiem, bo nie wyszła jej kariera aktorki w Los Angeles.

7. Lord John Grey obsadzony w "Outlanderze". Australijski aktor David Berry wcieli się w 3. sezonie "Outlandera" w postać Lorda Johna Greya, który zostanie gubernatorem w Szkocji.

8. "Supergirl" na plakacie promującym 2. sezon.

supergirl-season-2-poster