Jude Law w październiku zostanie papieżem. Nowy zwiastun serialu "The Young Pope"

"The Young Pope" (Fot. Sky Atlantic)

0

Tej jesieni Paolo Sorrentino wreszcie pokaże swój serial o młodym papieżu z Jude'em Law w roli głównej. Zobaczcie dwuminutowy zwiastun "The Young Pope".

Podczas festiwalu w Wenecji telewizja Sky Atlantic wypuściła nowy zwiastun "The Young Pope", serialu o fikcyjnym papieżu, który powstał we współpracy z HBO i Canal+. Reżyserem składającej się z 8 odcinków produkcji jest laureat Oscara Paolo Sorrentino. Główną rolę - pochodzącego z USA papieża Lenny'ego Belardo, zwanego Piusem XIII - gra Jude Law.

To, że młody i czarujący Beladro, został wybrany przez Kolegium Kardynałów, wydaje się być skutkiem prostej i efektywnej kampanii. Ale pozory mylą. W Watykanie Pius XIII wydaje się być tajemniczy i pełen sprzeczności - przebiegły i naiwny, staromodny i bardzo nowoczesny, wątpiący i zdecydowany, ironiczny, pedantyczny, zraniony i bezwzględny. Idzie samotną ścieżką, szukając Boga dla ludzkości, ale sam też poszukuje.

W obsadzie znajdują się Diane Keaton (w roli zakonnicy), Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cécile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Tony Bertorelli, a także James Cromwell. Zdjęcia powstawały w Rzymie, Wenecji i Nowym Jorku. Premiera zaplanowana jest na 27 października.