Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2016

"Długa noc" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Długa noc", "The Get Down" i co jeszcze? Podsumowujemy serialowy sierpień - okres posuchy w ramówkach, ale i niezłych powrotów, jak "You're the Worst" czy "Halt and Catch Fire".

10. "One of Us" (nowość na liście)

"One of Us" (Fot. BBC)

"One of Us" (Fot. BBC)

Brytyjskie seriale mają to do siebie, że nawet gdy nie do końca się udają i tak można je obejrzeć z przyjemnością. To właśnie przypadek "One of Us", czyli nowego dzieła Harry'ego i Jacka Williamsów, twórców "The Missing".

Serial opowiadający o brutalnym morderstwie i jego konsekwencjach w pewnym stopniu przypomina swojego poprzednika, bo sporo miejsca poświęca spustoszeniu, jakie zbrodnia dokonała w życiu rodzin ofiar, ale nie poprzestaje na tym. Szybko bowiem przemienia się w thriller, w którym jeden z bohaterów skrywa mroczną tajemnicę. A raczej "mroczniejszą", bo ponure sekrety mają tu wszyscy bez wyjątku. Włącznie z policjantką, która bada sprawę.

Biorąc pod uwagę, że całość ma ledwie cztery odcinki (do tej pory widzieliśmy dwa), fabuła wydaje się nadmiernie napakowana wątkami. Szkodzi to nieco i samemu serialowi, który nie bardzo wie, czym właściwie chce być, jak i poszczególnym postaciom, bo w gruncie rzeczy żadnej nie poświęcamy odpowiednio dużo miejsca. Skąd więc obecność "One of Us" w naszym rankingu?

Po części oczywiście wynika to ze specyfiki tego miesiąca, ale nie jest też tak, że produkcja BBC to serial zły. Aktorsko broni się z każdej strony, dialogi również napisano na poziomie, kilka scen zapada mocniej w pamięć, a sama historia potrafi wciągnąć. Nie jest to może serial, który na długo zapadnie nam w pamięć, ale skłamałbym, mówiąc, że mnie nie zaintrygował. Ot, solidna produkcja ze znaczkiem jakości "Made in UK", co powinno wystarczyć za rekomendację. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA