13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Amerykański Netflix to prawdziwy raj dla fanów seriali - na wyciągnięcie ręki są niemal wszystkie kultowe tytuły, od "Strefy mroku" i sitcomów z czasów złotej ery telewizji, przez cały cudowny kicz lat 80., aż po "Przyjaciół", "Twin Peaks", " Z Archiwum X", "Scrubs", "The Office" i dosłownie wszystko, o czym pomyślicie. Podpowiadamy Netfliksowi, jakimi produkcjami powinien się zainteresować, jeśli w polskiej wersji chce być choć w połowie tak atrakcyjny jak w amerykańskiej. Na liście ze zrozumiałych względów nie ma seriali HBO - one są i będą tylko na HBO GO.

"Różowe lata 70."

"Różowe lata 70." (Fot. FOX)

"Różowe lata 70." (Fot. FOX)


Ciekawy przypadek, bo ten amerykański sitcom nie należy do grona produkcji, które wymienia się jednym tchem wśród najlepszych komedii wszech czasów. Nie przeszkadza mu to jednak mieć grona wiernych fanów i cieszyć się opinią produkcji po prostu szalenie sympatycznej, ze znakomicie dobraną obsadą i humorem, który bawi pomimo swojej prostoty. Bo "Różowe lata 70." nigdy nie udawały niczego, czym nie są – to banalna historia grupy młodych ludzi wkraczających w dorosłość, w której jedynym haczykiem jest fakt, że rozgrywa się kilka dekad temu. Przynajmniej umownie, bo umieszczenie akcji w tym akurat czasie służy właściwie tylko budowie specyficznego klimatu. Nie uważajcie tego jednak za wadę, to po prostu fakt, w niczym nie umniejszający jakości serialu, który jako lekka rozrywka sprawdza się znacznie lepiej niż wszystkie współczesne sitcomy razem wzięte.

Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele, ale mając wymienić jeden, niewątpliwie wskazałbym obsadę ­– Topher Grace, Laura Prepon, Ashton Kutcher, Wilmer Valderrama, Danny Masterson i Mila Kunis to nazwiska, które muszą dziś robić nieporównywalnie większe wrażenie niż w chwili premiery serialu. Już wtedy jednak jego wyróżnikiem była fantastyczna chemia miedzy bohaterami, która sprawiała, że "Różowe lata 70." oglądało się dobrze nawet w słabszych momentach (których nie brakowało) i łatwiej było wybaczyć twórcom pewne niedociągnięcia. Łącząc to z niepowtarzalnym urokiem serii, mamy komedię, której oglądanie sprawia autentyczną przyjemność.

Nie jest to serial wielki, ale na miano kultowego już jak najbardziej zasługuje. Dziś w Polsce emituje go telewizja TNT, więc póki co na Netfliksie go nie spotkacie, ale kiedyś, kto wie? Widzów na pewno by mu nie zabrakło. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13