13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Latający Cyrk Monty Pythona"

"Latający Cyrk Monty Pythona" (Fot. BBC)

"Latający Cyrk Monty Pythona" (Fot. BBC)


Brytyjczycy są mistrzami absurdalnego humoru, a wśród nich próżno szukać lepszych specjalistów w tym fachu od grupy Monty Pythona. Ich skecze przeszły już do legendy i od dawna żyją własnym życiem, ale możliwość obejrzenia ich w pierwotnej formie, czyli w postaci 45-odcinkowego serialu BBC na pewno stanowiłaby gratkę dla niejednego widza. Tym bardziej, że działalność panów Chapmana, Cleese'a, Gilliama, Idle'a, Jonesa i Palina, pomimo już niemal 50 lat na karku, nie zestarzała się ani trochę.

monty567

Niepodrabialna mieszanka surrealizmu, humoru sytuacyjnego i niezwykle celnej obserwacji rzeczywistości, połączonych z diabelną inteligencją twórców, sprawiła, że żarty Monty Pythona są do dziś wzorem i inspiracją dla komików na całym świecie. Co jednak bardziej istotne, nadal działają, bo absurdalny ton skeczy sprawił, że w większości nie są osadzone w konkretnym miejscu i czasie. Autoironia, naigrywanie się z widzów i wchodzenie w interakcje z nimi, eksperymentowanie z formą – wszystko to, co dziś uważamy za odważne i nowatorskie, piątka Brytyjczyków i jeden Amerykanin wprowadzili w czyn już dawno temu.

Jeśli więc niestraszny Wam nieco bardziej wyrafinowany (co wcale nie oznacza, że skomplikowany!) humor niż sitcomowy, to "Latający Cyrk Monty Pythona" jest właśnie dla Was. Czy można się go spodziewać na Netfliksie? A czy ktoś spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13