13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Kroniki Seinfelda"

"Seinfeld" (Fot. NBC)

"Seinfeld" (Fot. NBC)


Dyskusja na temat tego, który z dwóch ponadczasowych sitcomów powinien dzierżyć palmę pierwszeństwa, to jeden z tych sporów, w których brak jednoznacznego rozstrzygnięcia. O ile jednak "Przyjaciół" znają i uwielbiają wszyscy, o tyle "Kroniki Seinfelda", serial legendarny za oceanem, u nas jest praktycznie nieznany. Gdyby Netflix wprowadził go do swojej oferty, byłby to ogromny plus dla platformy, bo jestem przekonany, że losy Jerry'ego Seinfelda i jego przyjaciół szybko podbiłyby serca polskiej widowni.

Bo skoro podobają się nam współczesne "seriale o niczym", to nie ma żadnych przeszkód, by do gustu nie przypadł również ich pierwowzór. "Kroniki Seinfelda" to właśnie tego typu produkcja, w której brak jasno sprecyzowanego kierunku rozwoju scenariusza, za to mnóstwo rozważań na tematy błahe, głupie czy po prostu kompletnie nieistotne. Jerry, George, Elaine i Kramer to ludzie jak wszyscy inni – egoistyczni, bez wyraźnego celu w życiu, szukający sobie miejsca w rzeczywistości, ale przy tym wszystkim serial kompletnie obdarł ich losy z patosu. Nie spodziewajcie się tu typowych, sitcomowych momentów wzruszeń, bo scenariusz jest ich pozbawiony, traktując swych bohaterów niemal chłodno. Zamiast emocji stawia na łamanie zasad, które wcześniej w telewizji były świętością.

Po latach "Kroniki Seinfelda" nadal działają równie dobrze, a odkrywanie sposobów, w jakie twórcy bawili się konwencjami i kpili z przyzwyczajeń widzów, to ciągle świetna zabawa. Bez wątpienia dacie się złapać na oczekiwaniu pewnych oczywistych rozwiązań i ze zdumieniem odkryjecie, że serial właśnie Was zwiódł. Bo "Kroniki Seinfelda" można równie dobrze traktować jako zwykłą komedię i świetnie się przy niej bawić, co próbować sięgnąć głębiej i rozkładać poszczególne elementy na czynniki pierwsze. Innego sitcomu, który w ten sposób pobudzałby widzów do myślenia ze świecą szukać, więc serial NBC powinien bez problemów znaleźć swoją widownię. [Mateusz Piesowicz]

seinfeld000

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13