13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Lost"

"Lost" (Fot. ABC)

"Lost" (Fot. ABC)


Kojarzycie scenę z finału 3. sezonu "Zagubionych", w której Jack spotyka się z Kate na lotnisku? A pamiętacie może chatkę w środku lasu z tajemniczym jegomościem siedzącym w fotelu? W końcu, czy kojarzycie wątek trumny, w której - jak się później okazało - przebywał pewien mężczyzna, będący reinkarnacją jednej z najbardziej pokręconych postaci całej historii? "Zagubionych" można krytykować za fabularne potknięcia w końcowych sezonach, ale temu serialowi nie można odebrać jednego - stworzył swoją mitologię i do dziś pozostaje kultowy.

Obecnie realizowanych jest coraz więcej seriali, wokół których gromadzi się ogromna liczba fanów, dyskutująca na temat prawdopodobnych teorii oraz wskazówek porozrzucanych przez scenarzystów. "Gra o tron"," The Walking Dead" czy "Mr. Robot" tylko to potwierdzają. W latach 2004-2010 tego typu serialem był "Lost". Dzieło szczególne z wielu względów i na stałe zapisane w historii seriali telewizyjnych. Wspomniane przeze mnie trzy wątki z "Zagubionych" to tylko namiastka tego, co w produkcji ABC zaskakiwało widzów i zmuszało do dyskusji. Nieważne, czy serial oglądaliście na AXN, czy na TVP, chcieliście obejrzeć każdy kolejny odcinek, choćby po to, by przekonać się, jak wyglądał będzie koniec rozbitków z feralnego lotu Oceanic Airlines.

"Zagubieni" byli jednym z wielu amerykańskich seriali, które w Polsce odniosły ogromny sukces. W sieci pojawiło się przynajmniej kilka dużych for tematycznych, gdzie tysiące użytkowników dyskutowało na temat każdego odcinka. Byłem wśród nich i ja, analizując, oceniając i doszukując się najmniejszych smaczków w każdym z odcinków. Dziś "Zagubionych" najzwyczajniej w świecie mi brakuje. Z chęcią odpalił bym serial od początku, przypomniał sobie rewelacyjny 1. sezon i odświeżył całą historię. Netfliksie, pomożesz? TVP i AXN z wykupionej licencji nie korzystają już praktycznie wcale. To dobry moment, by "Zagubionymi" zainteresować się na poważnie. [Marcin Rączka]

lost0567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13