Czas na feministyczne "Mad Men"! Świetny zwiastun "Good Girls Revolt" - nowego serialu Amazona

"Good Girls Revolt" (Fot. Amazon)

Na Amazonie pod koniec października rządzić będą dziewczyny z końca lat 60., które chciały być reporterkami, a nie sekretarkami. Zwiastun "Good Girls Revolt" wygląda rewelacyjnie.

28 października na Amazonie zadebiutuje serial "Good Girls Revolt", którego twórczynią jest Dana Calvo. Akcja rozpoczyna się w 1969 roku, w Nowym Jorku. Bohaterkami są dziennikarki popularnego magazynu, walczące o prawa kobiet, a za inspirację służy im Nora Ephron (w którą w serialu wciela się Grace Gummer).

To właśnie ją widzimy w zwiastunie, jak stawia się szefowi (Jim Belushi), który uważa, że dziewczyny nie mogą pisać newsów. W efekcie panie zajmujące się do tej pory researchem buntują się i zaczynają zmieniać seksistowski świat dziennikarstwa. Serial oparty jest na książce "The Good Girls Revolt" autorstwa Lynn Povich, która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

W serialu grają Genevieve Angelson, Anna Camp, Erin Darke, Chris Diamantopoulos, Hunter Parrish i Joy Bryant. Grace Gummer pojawia się gościnnie.

REKLAMA