Jude Law i Diane Keaton w nowym zwiastunie serialu "Młody papież"

"Młody papież" (Fot. HBO)

0

HBO pod koniec października przedstawi nam charyzmatycznego papieża, który "nie ma zwyczaju negocjować - z nikim, w żadnej sprawie". Zobaczcie nowy zwiastun serialu z Jude'em Lawem.

25 października w HBO GO pojawią się dwa pierwsze odcinki serialu "Młody papież" ("The Young Pope"), który powstał we współpracy Sky Atlantic, HBO i Canal+. Reżyserem składającej się z 8 odcinków produkcji jest laureat Oscara Paolo Sorrentino. Główną rolę - pochodzącego z USA papieża Lenny'ego Belardo, zwanego Piusem XIII - gra Jude Law, w obsadzie znajdują się też Diane Keaton (w roli zakonnicy) i James Cromwell.

Opis serialu jest ciekawy: to, że młody i czarujący Beladro, został wybrany przez Kolegium Kardynałów, wydaje się być skutkiem prostej i efektywnej kampanii. Ale pozory mylą. W Watykanie Pius XIII wydaje się być tajemniczy i pełen sprzeczności - przebiegły i naiwny, staromodny i bardzo nowoczesny, wątpiący i zdecydowany, ironiczny, pedantyczny, zraniony i bezwzględny. Idzie samotną ścieżką, szukając Boga dla ludzkości, ale sam też jest człowiekiem poszukującym.

W zwiastunie wypuszczonym dziś przez HBO - na datę premiery nie zwracajcie uwagi, tym razem Europa będzie o kilka miesięcy przed Ameryką - mamy trochę nowych scen, które rzucają więcej światła na postać tytułowego papieża. Dowiadujemy się na przykład, że to człowiek, który nie ma zwyczaju z nikim negocjować, ale za to zdarza mu się pomodlić, klęcząc na dnie basenu. W krótkiej migawce widzimy także postać Diane Keaton.