HBO podało datę powrotu "Paktu". Są też wieści na temat "Watahy" i nowego polskiego miniserialu

"Pakt" (Fot. HBO)

Wiemy już, kiedy z 2. sezonem powróci "Pakt", mamy także plakat, który go promuje. A oprócz tego pojawiły się informacje o powrocie "Watahy" i nowym miniserialu na podstawie książki Jakuba Żulczyka.

HBO Polska obchodzi teraz 20. urodziny i z tej okazji pojawiło się kilka dobrych wiadomości. Jeśli stęskniliście się za "Paktem", wiedzcie, że 2. sezon będzie miał premierę w niedzielę, 20 listopada. Marcin Dorociński powróci jako znany z 1. sezonu dziennikarz śledczy, zaś Magdalena Popławska pojawi się w roli ambitnej, idealistycznej polityczki ze Śląska.

Choć "Pakt" to serial na norweskim formacie, 2. sezon powstał w stu procentach w oparciu o polski scenariusz. A jego akcja będzie toczyć się nie tylko w Warszawie, ale także na Śląsku. Twórcy obiecują więcej political fiction, a także opowieść o zderzeniu ideałów z rzeczywistością w polskich warunkach. W obsadzie znajdują się Adam Woronowicz, Kinga Preis, Borys Szyc, Witold Dębicki i Zbigniew Zamachowski. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid ("Jesteś bogiem").

HBO_Pakt2_plakat_poziom

Z kolei w niedzielę, 9 października ekipa HBO wraca w Bieszczady, by rozpocząć zdjęcia do nowego sezonu "Watahy" z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską w rolach głównych. Reżyserami drugiego sezonu będą Kasia Adamik ("Bez tajemnic"), Olga Chajdas ("3xMiłość", "Głęboka woda") oraz Jan P. Matuszyński – reżyser dokumentu "Deep Love" i "Ostatniej Rodziny". Premiery możemy się spodziewać w 2017 roku.

WATAHA2_1

I na tym wciąż nie koniec. Trzecia rzecz, którą planuje HBO, to 6-odcinkowy miniserial "Ślepnąc od świateł", będący adaptacją książki Jakuba Żulczyka (który ostatnio współtworzył scenariusz "Belfra"). Zdjęcia mają rozpocząć się w listopadzie, a scenariusz napisał Żulczyk do spółki z Krzysztofem Skoniecznym ("Hardkor Disko"), który będzie też serial reżyserował.

- Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem. Ale chcemy również, żeby "Ślepnąc od świateł" było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości - ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę - mówi Izabela Łopuch, Head of Original Production HBO Polska.

Okładka książki Ślepnąc od świateł Jakub Żulczyk

REKLAMA