Dystopia po brazylijsku. Zapowiedź "3%" - nowego serialu Netfliksa

"3%" (Fot. Netflix)

0

Pod koniec listopada na Netfliksie zadebiutuje kolejny nieanglojęzyczny serial. "3%" to mroczna dystopia z Brazylii, którą reżyseruje César Charlone, nominowany do Oscara za "Miasto Boga".

Netflix coraz więcej inwestuje w seriale powstające poza Stanami Zjednoczonymi, a jeden z efektów zobaczymy już 25 listopada. Tego dnia pojawi się w serwisie 1. sezon "3%", brazylijskiego thrillera osadzonego w dystopijnym świecie przyszłości.

97% populacji, której udało się przetrwać, żyje w zatłoczonym świecie, bez podstawowych zasobów, jak woda, jedzenie czy energia. Ale kiedy jego mieszkańcy kończą 20 lat, mogą starać się o przeniesienie do wspaniałego Mar Alto, gdzie mieszka tytułowe 3% wybrańców. Każdy jednak dostaje tylko jedną szansę w życiu.

Serial oparty jest na projekcie internetowym z 2011 roku, którego pomysłodawcą jest Pedro Aguilera. On także stworzył wersję netfliksową, a za kamerą stanął César Charlone, reżyser i operator nominowany do Oscara za "Miasto Boga". W obsadzie znajdują się Joao Miguel, Bianca Comparator, Zeze Motta, Mel Fronckowiak i nie tylko.

1. sezon "3%" będzie składał się z 8 odcinków, które 25 listopada pojawią się na Netfliksie na całym świecie.