Czy 12-letni Will ze "Stranger Things" jest gejem? Aktor odnosi się do fanowskich spekulacji

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

12-letni Noah Schnapp, który wciela się w Willa w serialu "Stranger Things", tłumaczy, czemu spekulacje na temat orientacji seksualnej jego bohatera nie mają żadnego sensu.

Will Byers (Noah Schnapp) to chłopiec, który znikł w pierwszym odcinku "Stranger Things", zapoczątkowując serię nieprawdopodobnych zdarzeń. Przez osiem odcinków zastanawialiśmy się, co takiego się z nim stało i czym jest miejsce, w którym się znalazł. Ale na tym podobno jego tajemnice się nie kończą. Fani i krytycy znaleźli jeszcze jedno ukryte dno w postaci Willa - ponoć ten bohater jest gejem.

Skąd się wziął ten pomysł? Daniel Reynolds z The Advocate napisał szeroko komentowany tekst "Homophobia Is the Real Monster in Stranger Things", w którym zaprezentował paralele pomiędzy postaciami zaciąganymi siłą do Upside Down oraz młodymi gejami i lesbijkami, bojącymi się coming outu i związanego z nim odcięcia od swojej dotychczasowej społeczności. To właśnie stało się z Barb i Willem - w dosłownym sensie.

Tylko czy rzeczywiście jedno z drugim ma związek? Teorie dotyczące seksualności Willa stały się tak popularne w internecie, że aż odniósł się do nich Noah Schnapp. Młody aktor przyznał we wpisie na Instagramie, że czyta to wszystko i jego zdaniem ludzie nie zauważają tutaj tego co najważniejsze. Otóż dobrze napisane historie nie dają wszystkich możliwych odpowiedzi, bo gdyby dawały, szybko byśmy o nich zapomnieli.

- Dobra książka czy serial pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i zmusza cię do myślenia. Czyli do tego, co właśnie robicie. Dla mnie jest bez znaczenia, czy Will jest gejem, czy nie. "Stranger Things" to serial o grupce dzieciaków, które są outsiderami i które spędzają ze sobą czas, bo są dręczone przez innych w taki czy inny sposób. Czy to, że jesteś wrażliwcem, samotnikiem, nastolatkiem, który lubi fotografię, albo rudą dziewczyną w wielkich okularach, czyni cię gejem lub lesbijką? Mam tylko 12 lat, ale wiem, że wszyscy rozumiemy, jak to jest być innym. I myślę, że dlatego Dufferowie napisali serial w taki, a nie inny sposób. Więc możecie zadawać wszystkie te pytania, ale mam nadzieję, że prawdziwa odpowiedź nigdy nie wyjdzie na jaw! - napisał Noah Schnapp.

I prawdopodobnie jest to najmądrzejsza rzecz, jaką w tym temacie mogliśmy przeczytać. "Stranger Things" to serial o szkolnych outsiderach, którzy są wrażliwcami, nerdami, dziwnymi dzieciakami itp, itd. Sami albo takich znaliśmy, albo nimi byliśmy. Orientacja seksualna może mieć z tym coś wspólnego, ale w większości przypadków po prostu tego związku nie ma. Doszukiwanie się takiego znaczenia "Stranger Things" nie ma żadnego sensu.

So I thought it would be time to jump into the conversation. I've been reading stuff for a while. I think everyone here is missing the point. An author called Gary Schmidt came to speak at our school this week and he said that good stories aren't supposed to leave you with answers because then you never question yourself and you forget about it. A good book, or a good show leaves a lot of unanswered questions but makes you think. Which is what you are all doing. For me, Will being gay or not is besides the point. Stranger Things is a show about a bunch of kids who are outsiders and find each other because they have been bullied in some way or are different. Does being sensitive, or a loner, or a teenager who likes photography, or a girl with red hair and big glasses, make you gay? I'm only 12 but I do know we all relate to being different. And that's why I think the Duffers wrote the show the way they did. So you can ask all these questions. I hope the real answer never comes out! #dufferbrothers

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Noah Schnapp (@noahschnapp)

REKLAMA