Jude Law zagości na małym ekranie na dłużej. "Młody papież" dostał zamówienie na 2. sezon

"Młody papież" (Fot. Sky/Gianni Fiorito)

0

Na premierę "Młodego papieża" wciąż jeszcze czekamy, ale szefowie HBO, Canal+ Sky Atlantic najwyraźniej nie mają wątpliwości, że będzie sukces. Serial właśnie dostał zamówienie na 2. sezon.

"Młody papież" to dobrze zapowiadająca się międzynarodowa produkcja, która powstała we współpracy Sky Atlantic, HBO i Canal+. Reżyserem składającej się z 10 odcinków produkcji jest laureat Oscara Paolo Sorrentino. Główną rolę - pochodzącego z USA papieża Lenny'ego Belardo, zwanego Piusem XIII - gra Jude Law, w obsadzie znajdują się też Diane Keaton (w roli zakonnicy) i James Cromwell. Całość kosztowała 45 mln dolarów.

Serial debiutuje już jutro we Włoszech, Niemczech i Austrii, a za tydzień (28 października) dwa pierwsze odcinki znajdziecie w HBO GO. Na dzień przed oficjalnym startem pojawiła się informacja, że powstanie 2. sezon. Na razie nie mamy więcej szczegółów na ten temat.

Wiemy za to, że serial o liberalnym papieżu, który non stop pali i ma niekonwencjonalne podejście do religii, narobił sporo zamieszania na festiwalu w Wenecji. Jude Law w rozmowie z "Radio Times" mówił, że na pewno ktoś poczuje się "Młodym papieżem" urażony, ale o to w tym serialu chodzi, żeby zachęcać do otwartej, swobodnej dyskusji.