Oto netfliksowa Ania z Zielonego Wzgórza. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z serialu

"Ania z Zielonego Wzgórza" (Fot. Netflix)

Netflix w przyszłym roku będzie miał wszystko, nawet własną Anię z Zielonego Wzgórza. Pojawiły się pierwsze fotki Amybeth McNulty w roli Anne Shirley - głównej bohaterki serialu.

Nowa "Ania z Zielonego Wzgórza" powstaje we współpracy Netfliksa z kanadyjską telewizją CBC. Główną bohaterkę, rudowłosą Anię Shirley, znaną z książek Lucy Maud Montgomery, zagra Amybeth McNulty.

Osadzony w latach 90. XIX wieku serial opowie historię 13-letniej dziewczynki, która straciła rodziców i całe dzieciństwo spędziła w sierocińcach oraz domach obcych ludzi. Przypadkiem zostaje wysłana do domu rodzeństwa Cuthbertów, by swoim podejściem do życia, inteligencją i niesamowitą wyobraźnią całkowicie odmienić życie ich, a także mieszkańców małego kanadyjskiego miasteczka.

Serial, składający się z 8 odcinków, tworzy Moira Walley-Beckett ("Breaking Bad", "Flesh and Bone"), która jest jego scenarzystką i showrunnurką. Jej podejście do "Ani z Zielonego Wzgórza" będzie klasyczne, ale i nowoczesne - podstawy kultowej historii nie zostaną naruszone, ale serial zamierza też dotykać takich tematów, jak feminizm, uprzedzenie czy znęcanie się nad innymi.

Geraldine James i R.H. Thomson wcielą się w Marillę i Matthew Cuthbertów, rodzeństwo, które przygarnie Anię. Jak pokazują zdjęcia, szykuje nam się klasyczna "Ania z Zielonego Wzgórza".

ania01

ania02

REKLAMA