Dworskie intrygi i zakulisowe emocje. Zobaczcie nowy zwiastun "The Crown" Netfliksa

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" to zrobiony z niesamowitym przepychem brytyjski serial Netfliksa. Najnowszy zwiastun pokazuje, że możemy spodziewać się nie tylko bogatych dekoracji, ale i interesującej treści.

4 listopada na Netfliksie pojawi się pierwszy sezon "The Crown" - serialu o Wielkiej Brytanii za rządów Elżbiety II, od czasu przejęcia korony na początku lat 50. aż do współczesności. Scenariusz napisał Peter Morgan na podstawie własnej sztuki zatytułowanej "The Audience", opowiadającej o cotygodniowych audiencjach u królowej.

Serial wypełniać będą zakulisowe historie, personalne intrygi, romanse i polityczne rywalizacje, stojące za kulisami wielkich wydarzeń, które pomogły uformować drugą połowę XX wieku. Młodą królową Elżbietę gra Claire Foy, w jej męża Filipa wciela się Matt Smith, z kolei Johna Lithgowa zobaczymy w roli premiera Winstona Churchilla. Serial ma niesamowity budżet - 100 mln funtów (czyli prawie 160 mln dolarów).

Te pieniądze rzeczywiście widać w zwiastunach - ale widać też, że serial ma na siebie pomysł. Ten pomysł to pokazanie panowania Elżbiety II od kulis, a samej królowej jako dziewczyny, na którą w bardzo młodym wieku spadła ogromna odpowiedzialność. Oto najnowszy trailer.

REKLAMA