6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sherlock" (Fot. BBC)

0

BBC podało datę powrotu "Sherlocka". Twórca "Mad Men" z nowym serialem na Amazonie. Bryan Fuller jednak nie będzie showrunnerem nowego "Star Treka". A oprócz tego "Crazy Ex-Girlfriend", nowy serial Stany Katic i nie tylko.

1. BBC podało datę powrotu "Sherlocka". 4. sezon "Sherlocka" będzie mieć premierę 1 stycznia 2017 roku. Sezon otworzy odcinek "Six Thatchers", czyli wariacja na temat "Sześciu popiersi Napoleona" sir Arthura Conan Doyle'a. Drugi w kolejności jest "The Lying Detective" z Tobym Jonesem w roli czarnego charakteru.

2. Twórca "Mad Men" z nowym serialem na Amazonie. Matthew Weiner podpisał 70-milionowy kontrakt z Amazonem na nowy serial - "współczesną antologię osadzoną w różnych miejscach na całym świecie". Od razu zamówiono cały sezon.

3. Bryan Fuller jednak nie będzie showrunnerem nowego "Star Treka". Bryan Fuller zrezygnował z prowadzenia produkcji "Star Trek: Discovery", oficjalnie dlatego, że ma wypełniony po brzegi harmonogram (m.in. "American Gods"). Fuller pozostanie jednym z producentów, zaś nowymi showrunnerami będą Gretchen Berg i Aaron Harberts ("Pushing Daisies", "Revenge").

4. Stana Katic zagra w nowym serialu AXN. Stana Katic jest bliska podpisania kontraktu na występy w głównej roli w nowym thrillerze kryminalnym AXN, zatytułowanym "Absentia". Serial opowiadać będzie o agentce FBI, która znikła na sześć lat, po tym jak ścigała seryjnego mordercę. Teraz odnajduje się i niczego nie pamięta - w tym również tego, że sama zdaje się być zamieszana w serię morderstw.

5. Patti LuPone pojawi się w "Crazy Ex-Girlfriend". Patti LuPone wcieli się w ważną osobę z przeszłości Rebeki, którą ta spotka, kiedy pojawi się znowu w swoim rodzinnym mieście.

6. FOX podał datę premiery komedii "The Mick". Serial wystartuje 1 stycznia 2017 roku, a od 3 stycznia będzie pokazywany we wtorki, w miejsce "Brooklyn 9-9", który 1 stycznia będzie miał zimowy finał i wróci dopiero wiosną.