11 serialowych premier, które będą mieć miejsce w listopadzie

"Gilmore Girls" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Największe premiery jesieni już za nami, ale wciąż jest na co czekać. Serialowy listopad oznacza netfliksowe "The Crown", powrót "Gilmore Girls", 2. sezon "Paktu" czy też 3. sezon "The Affair".

"The Crown" - 4 listopada na Netfliksie


Nowy serial Netfliksa, opowiadający o Wielkiej Brytanii za rządów Elżbiety II, od czasu przejęcia korony na początku lat 50. aż do współczesności. Scenariusz napisał Peter Morgan na podstawie własnej sztuki zatytułowanej "The Audience", opowiadającej o cotygodniowych audiencjach u królowej.

Serial wypełniać będą zakulisowe historie, personalne intrygi, romanse i polityczne rywalizacje, stojące za kulisami wielkich wydarzeń, które pomogły uformować drugą połowę XX wieku. Młodą królową Elżbietę gra Claire Foy, w jej męża Filipa wciela się Matt Smith, z kolei Johna Lithgowa zobaczymy w roli premiera Winstona Churchilla.

"The Crown" ma gigantyczny budżet - 100 mln funtów (czyli prawie 160 mln dolarów). Te pieniądze rzeczywiście widać w zwiastunach - ale widać też, że serial ma na siebie pomysł. Ten pomysł to pokazanie panowania Elżbiety II od kulis, a samej królowej jako dziewczyny, na którą w bardzo młodym wieku spadła ogromna odpowiedzialność. A poza tym zobaczcie koniecznie, jak tworzono kostiumy. Coś niesamowitego!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA