Zakochaliście się w soundtracku z "San Junipero"? Charlie Brooker zrobił dla was playlistę

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Jeśli spodobała Wam się ścieżka dźwiękowa z "San Junipero", nie musicie już oglądać odcinka non stop, żeby posłuchać muzyki. Wystarczy otworzyć Spotify.

Pomysł, żeby przenieść "Black Mirror" do lat 80., niewątpliwie wypalił na każdej możliwej płaszczyźnie, ale "San Junipero" nie byłoby aż tak cudne bez muzyki. Liczba kultowych utworów, które wykorzystano w tym odcinku, przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza kiedy pomyśli się, ile Netflix musiał wydać na licencje, aby móc pokazywać odcinek na całym świecie.

Oficjalnego soundtracku z odcinka nie ma i raczej nie będzie, ale twórca "Black Mirror" Charlie Brooker zebrał wszystkie utwory i stworzył z nich playlistę na Spotify, która pokazuje biało na czarnym, jak niesamowity jest to odcinek. Całość zawiera 42 utwory, od Belindy Carlisle aż po Simple Minds, Madonnę czy INXS.

Przy okazji Brooker zdradził, że wbrew temu, co myślą niektórzy, koncept "San Junipero" nie jest zainspirowany piosenką "Heaven Is a Place on Earth" Belindy Carlisle. Najpierw był pomysł, piosenka przyszła później.

- Nie potrafię sobie przypomnieć, w którym dokładnie momencie tworzenia odcinka ta piosenka się pojawiła, ale kojarzę, że biegałem i akurat ją usłyszałem na playliście Spotify z 1987 roku. I pomyślałem sobie: "Ja p..., to jest idealne!". Na szczęście nie powiedziałem tego głośno. A potem nie mogłem się uspokoić, dopóki nie wiedziałem, że będziemy ją mieli - opowiadał twórca "Black Mirror".

A teraz wszyscy możemy pobiegać, słuchając playlisty z "San Junipero", którą otwiera i zamyka "Heaven Is a Place on Earth".

REKLAMA