"Westworld" dostał zamówienie na 2. sezon. "Rozwód" i "Niepewne" również będą kontynuowane

"Westworld" (Fot. HBO)

Uff! HBO postanowiło wreszcie przestać nas trzymać w niepewności i zamówiło 2. sezon "Westworld". Razem z jesiennym megahitem zamówienie otrzymały dwa skromne komediodramaty - "Rozwód" i "Niepewne".

Kilkanaście godzin po wyemitowaniu najlepszego chyba odcinka w całym 1. sezonie "Westworld" (recenzja będzie u nas za chwilę) HBO ogłosiło wiadomość, na którą czekaliśmy od początku października. Serial Jonathana Nolana i Lisy Joy, łączący mroczne science fiction z klimatem Dzikiego Zachodu, powróci z 2. sezonem. Jego premiery spodziewać się możemy prawdopodobnie dopiero w 2018 roku.

Zamówienie na 2. sezon dostały także oba nowe seriale komediowe - "Rozwód" i "Niepewne".

- Z przyjemnością informuję, że zamówienie dostały wszystkie trzy nasze jesienne seriale, z których każdy ma swój charakterystyczny, oryginalny głos. Krytycy i widzowie chętnie powitali zarówno "Westworld" i "Niepewne", jak i powrót Sarah Jessiki Parker po 12 latach z "Rozwodem" - napisał w oświadczeniu Casey Bloys, dyrektor programowy HBO.

Wczoraj martwiliśmy się o wyniki oglądalności "Westworld", który w niedzielne wieczory radzi sobie w HBO nieźle, ale daleko mu do "Gry o tron". Warto jednak zauważyć, że oglądalność niedzielnych premier odcinków to zaledwie cząstka całości. Na wszystkich platformach serial ogląda co tydzień średnio 11,7 mln amerykańskich widzów, o którym to wyniku "Gra o tron" w pierwszym sezonie nawet nie marzyła.

O jakość "Westworld" też nie mamy powodu się obawiać. Twórcy mają już plan na pięć sezonów i wiedzą, co chcą pokazać w finale serialu.

REKLAMA