Jeszcze więcej oglądania – Amazon Prime Video będzie dostępny w Polsce!

"The Grand Tour" (Fot. Amazon)

Spodziewaliśmy, że ta informacja to tylko kwestia czasu, ale nie mieliśmy pojęcia, że usłyszymy ją tak szybko. A jednak, produkcje Amazona, z "The Grand Tour" na czele, będą dostępne w naszym kraju już od grudnia.

Platforma internetowa, która ma ambicje, by stać się realną konkurencją dla Netfliksa, nie powinna zostawać za konkurencją daleko w tyle. I tak, po tym jak streamingowym gigantem możemy się już w Polsce cieszyć od jakiegoś czasu, nadeszła pora, byśmy otrzymali dostęp również do zasobów Amazona. Jak dokładnie będą one wyglądać, jeszcze nie wiemy – póki co wiadomo tyle, że już w grudniu będziemy mogli legalnie oglądać produkcje Amazona, w tym "The Grand Tour", nowy program Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya, o czym poinformowali nas sami zainteresowani.

"The Grand Tour" oficjalnie debiutuje już jutro, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Japonii. Amazon nie zamierza się jednak ograniczać ze swoim flagowym projektem, więc reszta świata obejrzy go tylko z lekkim opóźnieniem. Dotychczas wyemitowane odcinki zostaną udostępnione w ponad 200 krajach w grudniu, a kolejne będziemy oglądać już w normalnym, cotygodniowym trybie. Antyweb potwierdził u źródła, że informacja dotyczy również Polski.

Jak dokładnie będzie się prezentować polska biblioteka Amazona, trudno powiedzieć, ale prawdopodobnie będzie ona stopniowo uzupełniana wraz ze zdobywaniem licencji na kolejne tytuły. Przypuszczalnie początki nie będą się znacząco różnić od debiutu Netfliksa, który potrzebował trochę czasu na pełen rozruch – stąd zakładamy, że najpierw otrzymamy dostęp do oryginalnych produkcji Amazona (których jest coraz więcej, że wymienię tylko "Transparent", "Mozart in the Jungle" czy "The Man in the High Castle"), a potem oferta będzie się rozszerzać.

Cenowo prezentuje się to podobnie jak w przypadku konkurencji: miesięczna opłata za dostęp do wideo wynosi 7,99 euro, a za 1 euro więcej otrzymamy dostęp m.in. do biblioteki muzycznej, darmowej dostawy czy chmury do przechowywania zdjęć.

REKLAMA