Elisabeth Moss to już nie Peggy Olson. Serialowa "Opowieść podręcznej" na pierwszych zdjęciach

Elisabeth Moss w "Mad Men" (Fot. AMC)

0

Wiosną 2017 na Hulu zadebiutuje "Opowieść podręcznej" - serialowa dystopia na bazie książki Margaret Atwood. Jak mówi Elisabeth Moss, nikt nie sądził, że tematyka stanie się aż tak aktualna.

W kwietniu 2017 roku Hulu wypuści serial "The Handmaid's Tale" z Elisabeth Moss w roli głównej. To ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood, znanej w Polsce pod tytułem "Opowieść podręcznej". Osadzona w niedalekiej przyszłości opowieść skupia się na losach Offred, żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA.

Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci. Biorąc pod uwagę, jak zmienił się klimat polityczny w Stanach Zjednoczonych (i nie tylko), nie brzmi to wcale jak odległa przyszłość, tylko świat, który rzeczywiście marzy się niektórym panom w garniturach.

"Nie chcieliśmy, żeby serial aż tak trafnie opisywał rzeczywistość" - powiedziała Elisabeth Moss, z którą dziennikarze "Entertainment Weekly" rozmawiali na planie w Toronto. Aktorka, która bardzo ceni książkę Atwood, nie tylko od razu zgodziła się zagrać główną rolę, ale też jest producentką, obok Bruce'a Millera i Josepha Fiennesa, który wciela się w serialu w postać Komendanta. Produkcji Hulu swoje błogosławieństwo dała również autorka książki.

Pierwsze zdjęcia z serialu możecie obejrzeć poniżej. Szykuje nam się nowa wielka rola Elisabeth Moss!

handmaids-tale-01

handmaids-tale-02

handmaids-tale-03

handmaids-tale-04