Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

Kolejny wielki odcinek "Westworld", zapowiedź długo oczekiwanego powrotu w "Shameless", słodko-gorzkie zakończenie "Niepewnych", szalone emocje w "The Missing". Podsumowujemy serialowy tydzień.

HIT TYGODNIA: Słodko-gorzkie zakończenie "Niepewnych"

"Niepewne" (Fot. HBO)

"Niepewne" (Fot. HBO)


Gdybym miał docenić HBO tylko za jedno, byłby to fakt, że obok wielkich, oglądanych przez masową publikę produkcji, stacja stawia na skromne seriale w stylu "Niepewnych". Dzieło Issy Rae przebojem wdarło się do jesiennej ramówki i przebiło jakością wiele głośniejszych tytułów, a finałowy odcinek potwierdził, że historie "niedojrzałych dorosłych" ciągle mają w sobie ogromny potencjał. O ile tylko trafią na odpowiednich wykonawców.

Takich z pewnością nie zabrakło w tym przypadku, bo "Broken as Fuck" pokazało wszystko, co w "Niepewnych" najlepsze. Choć odcinek różnił się od poprzednich, jeśli chodzi o wydźwięk, bo gdzieś zniknęła bijąca z nich pozytywna energia, to emocje aż się w nim gotowały. Issa znalazła się w wyjątkowo skomplikowanej sytuacji, czyli pomiędzy wściekłą Molly, a zranionym Lawrence'em i ten dyskomfort było wyraźnie czuć. "Niepewne" nie brnęły jednak w wielkie słowa i potężne kłótnie, zamiast nich stawiając na proste rozwiązania. Co nie znaczy, że nie były bolesne.

Bo ostatnie minuty odcinka to prawdziwy rollercoaster – w jednej chwili spadliśmy ze stanu "wszystko będzie dobrze" w emocjonalną otchłań i tylko podziwiać, jak w kilku krótkich scenach udało się powiedzieć więcej niż za pomocą dziesiątek słów. Całe szczęście, że znalazło się tam miejsce na kanapę, butelkę wina i płacz w ramionach przyjaciółki, bo bez tego próżno byłoby szukać jakiejkolwiek nadziei. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA