5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Westworld" (Fot. HBO)

Rekordowa oglądalność 1. sezonu "Westworld" w HBO. Nominacje do nagród gildii scenarzystów. Świąteczny "Grantchester" w wigilijny wieczór. A oprócz tego "Wichry zimy" George'a R.R. Martina i nie tylko.

1. Rekordowa oglądalność 1. sezonu "Westworld" w HBO. "Westworld" pokonał "Grę o tron" w kategorii "najpopularniejszy 1. sezon serialu HBO". Najwyższą oglądalność serial zanotował w finale - 2,2 mln podczas premiery odcinka w telewizji i 3,6 mln po wliczeniu powtórek, VoD i nagrywarek (ale to oczywiście też jeszcze nie jest ostateczny wynik). Serwis Deadline wyliczył, że średnia oglądalność "Westworld" w 1. sezonie na wszystkich platformach to aż 12 mln. "Grę o tron" w 1. sezonie średnio oglądało 2,52 mln widzów na wszystkich platformach (przy czym wtedy HBO GO zaledwie raczkowało).

2. Nominacje do nagród gildii scenarzystów. Writers Guild of America ogłosiła nominacje do swoich nagród. Po kilka nominacji otrzymały "Stranger Things", "Westworld", "Better Call Saul", "Unbreakable Kimmy Schmidt" i "Atlanta", dostrzeżono także "This Is Us", "American Crime Story" czy "The Night Of".

3. Świąteczny "Grantchester" w wigilijny wieczór. ITV podało datę premiery świątecznego odcinka "Grantchester" - 24 grudnia.

4. Jimmy Kimmel poprowadzi galę rozdania Oscarów. Jimmy Kimmel będzie gospodarzem tegorocznej gali oscarowej, która będzie miała miejsce 26 lutego.

5. George R.R. Martin mówi, że w "Wichrach zimy" nie będzie nadmiaru szczęśliwości. George R.R. Martin powiedział, że rozdziały "Wichrów zimy", które teraz pisze, są naprawdę mroczne. I nic dziwnego, w końcu nadeszła zima, która ma trwać 20 lat. To okres, w którym wszystko umiera, a zimno, lód i mrok wypełnia świat. Nie będą się więc dziać żadne dobre rzeczy i nie mamy powodu spodziewać się szczęśliwie zakończonych wątków.

REKLAMA