7 seriali, które są teraz zagrożone skasowaniem

"Blindspot" (Fot. NBC)

W amerykańskiej telewizji ogólnodostępnej znów będą czystki pod koniec sezonu. Serwis TVLine wytypował 7 seriali, które mogą tego nie przetrwać.

Na razie jest za wcześnie, żeby móc powiedzieć z całą pewnością, jakie seriale zostaną po tym sezonie skasowane. Po trzech jesiennych miesiącach wyraźnie już jednak widać pewne trendy. W TVLine wytypowali siódemkę seriali (plus "Girl Meets World" Disneya), które mogą mieć problem z otrzymaniem zamówienia na kolejny sezon.

"Blindspot"

"Blindspot" ostatnio radzi sobie fatalnie - demo 1,1 to mniej niż miał poprzedni serial pokazywany w tym samym slocie, czyli "The Mysteries of Laura". Z drugiej strony, NBC prawdopodobnie nie pozbędzie się tak po prostu tytułu z Jamie Alexander w roli głównej i zamiast go skasować po dwóch sezonach, będzie pewnie kombinować nad znalezieniem dla niego innego miejsca w ramówce.

"Scream Queens"

Serial FOX-a, który w tej chwili osiąga najgorsze wyniki, z trudem zbierając milion widzów (!) na odcinek. Nawet jeśli dziewczynom wciąż pomagają platformy streamingowe, to w tym roku może już po prostu nie wystarczyć. Ale też FOX już nieraz udowodnił, że zależy mu na współpracy z Ryanem Murphym, nie da się więc niczego wykluczyć.

"The Odd Couple"

Ostatnio pojawiła się informacja, że CBS postanowił nie zamawiać więcej niż 13 już zamówionych odcinków 3. sezonu. To zły znak, bo sitcomy tej stacji zwykle mają pełne sezony. Z drugiej strony, to nic nowego w przypadku "The Odd Couple". Poprzednie sezony też były krótsze, a jednak zamówiono trzeci.

"Secrets and Lies"

Kryminalna antologia z Juliette Lewis miała być jednym z hitów ABC. W 1. sezonie radziła sobie jeszcze jako tako, ale 2. sezon zainteresował już mało kogo. Spadła oglądalność, o serialu w ogóle nie słychać. Jednak wciąż twarde dane mogą stać po stronie "Secret and Lies" - to prawda, że nie miał świetnej oglądalności, ale zdarzało mu się wygrywać z "Quantico", które wciąż uważane jest za jeden z hitów ABC.

"Elementary"

Sherlockowi i Watsonowi z jednej strony spada oglądalność, a z drugiej strony o serialu prawie nie mówi się w serwisach społecznościowych, zaś recenzenci go ignorują. To może być znak, że "Elementary" już się kończy. Tyle że to nic nowego - rok temu serial CBS miał dokładnie te same problemy i jakoś przetrwał.

"Agenci T.A.R.C.Z.Y."

Oglądalność serialu Marvela, który kiedyś miał być wielkim hitem, ostatnio mocno spadła. Jeszcze we wrześniu "Agenci T.A.R.C.Z.Y." mieli demo na poziomie 1,1, teraz im spadło do 0,7. To fatalny wynik, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że nie jest to serial tani w produkcji. Ale bardzo możliwe, że agenci przetrwają, choćby dlatego że ABC ma większe problemy na innych frontach. "Conviction" i "Notorious" okazały się wielką klapą, nie wiadomo, jak będzie z kolejnymi nowościami. W efekcie agenci mogą ocaleć.

"Crazy Ex-Girlfriend"

Jeden z ukochanych seriali amerykańskich krytyków miał słabą oglądalność już w 1. sezonie, a po przeniesieniu do piątkowej ramówki radzi sobie jeszcze gorzej. W tej chwili osiąga najgorsze wyniki ze wszystkich produkcji telewizji ogólnodostępnej. Ale jednocześnie "Crazy Ex-Girlfriend" można teraz znaleźć na wielu listach 10 najlepszych seriali roku, Rachel Bloom dostała Złoty Glob w zeszłym roku i teraz znowu nominację, zaś 2. sezon uważany jest za lepszy od pierwszego. Czy CW rzeczywiście opłaca się zakończyć serial w takim momencie?

REKLAMA