6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Rozdano Critics' Choice Awards, "Gra o tron" i "American Crime Story" wśród zwycięzców. J.J. Abrams tworzy serial o kosmosie dla HBO. Czeskie "Pustkowie" w HBO Polska. A oprócz tego kulisy gali, na której rozdawano nagrody krytyków, i nie tylko.

1. Rozdano Critics' Choice Awards. "Gra o tron" została najlepszym serialem dramatycznym, "Dolina Krzemowa" zgarnęła nagrodę dla najlepszej komedii, a "American Crime Story" dla serialu limitowanego. Ponadto krytycy obsypali nagrodami obsady "Westworld" (Evan Rachel Wood i Thandie Newton) i "American Crime Story", docenieni zostali także Bob Odenkirk ("Better Call Saul"), John Lithgow ("The Crown"), Donald Glover ("Atlanta") czy Kate McKinnon ("Saturday Night Live"). Pełną listę zwycięzców i nominowanych znajdziecie tutaj.

2. T.J. Miller nie wspomniał na gali o aresztowaniu. T.J. Miller, tegoroczny prowadzący Critics' Choice Awards, nie skomentował podczas gali tego, że w piątek został aresztowany, po tym jak pobił kierowcę Ubera. Panowie pokłócili się o Donalda Trumpa.

3. Podczas gali zdarzył się za to inny incydent. "Atlanta" dostała nagrodę dla najlepszego aktora komediowego - ale już nie dla najlepszej komedii. Kiedy swoją nagrodę odbierała ekipa "Doliny Krzemowej", na scenę wpadł Keith Stanfield z "Atlanty" w marynarskiej czapce.

4. Gwiazdy na czerwonym dywanie. Kto wyglądał najlepiej na gali Critics' Choice Awards? Tutaj obejrzycie zdjęcia z czerwonego dywanu.

5. J.J. Abrams tworzy serial o kosmosie dla HBO. Firma Bad Robot J.J. Abramsa tworzy dla HBO nowy serial, "Glare", którego fabuła skupiać się będzie na kolonizacji innej planety. Scenariusz pisze Javier Gullón.

6. Czeskie "Pustkowie" w HBO Polska. 7 stycznia 2017 roku HBO rozpocznie emisję czeskiego miniserialu "Pustkowie", którego akcja dzieje się w małym miasteczku niedaleko czesko-polskiej granicy. W niejasnych okolicznościach znika nastoletnia córka lokalnej starosty, Hany Sikorovej (Zuzana Stivínová), walczącej o to, by wielki koncern wydobywczy nie przejął całej miejscowości w swoje ręce.

REKLAMA