Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2016

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Listopad był kolejnym fantastycznym miesiącem w telewizji. Wróciło "The Affair", zadebiutowało "The Crown", "Atlanta" zachwyciła nas swoim finałem, a "Młody papież" - dosłownie wszystkim. No i jeszcze ten "Westworld"...

10. "Lovesick" (nowość na liście)

"Lovesick" (Fot. Netflix)

"Lovesick" (Fot. Netflix)


Żadna inna pozycja na liście nie cieszy mnie bardziej niż to skromne, dziesiąte miejsce dla "Lovesick". Dzięki temu może więcej osób zwróci uwagę na brytyjską komedyjkę, którą Netflix przejął od Channel 4, a którą łatwo przegapić wśród dziesiątek głośniejszych tytułów. Zapewniam Was, że wiele z nich nie jest dla niej żadną konkurencją.

W listopadzie w Netfliksie pojawił się drugi, ośmioodcinkowy sezon serialu, w którym Dylan (Johnny Flynn) kontynuuje swoją misję powiadamiania byłych partnerek o grożącej im chorobie wenerycznej, a przy okazji zmaga się z uczuciami wobec Evie (Antonia Thomas). W gruncie rzeczy w "Lovesick" nie zmieniło się nic (poza tytułem, wcześniej serial nazywał się "Scrotal Recall") – to nadal ta sama, bezpretensjonalna komedia o związkach i przyjaźni, która momentami potrafi mocno wzruszyć, ale przez większość czasu będzie tylko powiększać uśmiech na Waszych twarzach.

Twórca serialu, Tom Edge, nie zmienił również niczego w jego narracji. Akcja przeskakuje więc swobodnie między teraźniejszością i przeszłością, w której poznajemy kolejne partnerki Dylana oraz dowiadujemy się więcej o jego relacjach z przyjaciółmi. Nie ma tu nic szczególnie oryginalnego, ale trudno odmówić tym historyjkom uroku, także z powodu świetnie pomyślanych bohaterów pierwszo- i drugoplanowych. Praktycznie każda pojawiająca się na ekranie postać wnosi coś barwnego i urozmaica, i bez tego kolorową, rzeczywistość.

Całość przemija w mgnieniu oka i zostawia za sobą wspomnienie miło spędzonego czasu. "Lovesick" nie odmieni Waszego życia, ale humor poprawi z całą pewnością – szczerze polecam. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA