Bryan Cranston został gangsterem w nowym serialu Amazona. "Sneaky Pete" z premierą w styczniu

"Sneaky Pete" (Fot. Amazon)

0

W styczniu na Amazonie - choć niestety nie wiemy, czy na polskim też - pojawi się nowy serial "Sneaky Pete", który zawdzięczamy m.in. Bryanowi Cranstonowi. Zobaczcie pełny zwiastun.

13 stycznia w Amazon Prime Video zadebiutuje nowy serial "Sneaky Pete", firmowany przez Bryana Cranstona z "Breaking Bad" i twórcę "Doktora House'a", Davida Shore'a. O projekcie było głośno w sezonie 2014/2015, kiedy zamówił go CBS. Telewizja po cichu z niego jednak zrezygnowała, a parę miesięcy później pilot odnalazł się w Amazonie. W styczniu zobaczymy już pełny sezon.

"Sneaky Pete" opowiada historię przekręciarza (Giovanni Ribisi), który po opuszczeniu więzienia zaczyna podawać się za swojego kumpla z celi, Pete'a, obawiając się, że inaczej dopadnie go przeszłość. Zamieszkuje u rodziny Pete'a i zaczyna pracę w rodzinnym biznesie, który polega na udzielaniu pożyczek na kaucje. A ponieważ przestępcy nie zawsze stawiają się w sądzie i często trzeba samemu odzyskać pieniądze, nowa rodzina fałszywego Pete'a ciągle popada w tarapaty, a on sam ściga przestępców gorszych od siebie.

Oprócz Giovanniego Ribisiego w obsadzie znajdują się Marin Ireland i Libe Barel, które zobaczymy odpowiednio w rolach kuzynki Pete'a i jego siostry, a także Margo Martindale i Peter Gerety, którzy grają rodziców. Gościnnie pojawi się Bryan Cranston, który wcieli się w gangstera.

Na razie nie wiadomo, co z polską datą premiery. Deadline podaje, że "Sneaky Pete" pojawi się na Amazon Prime Video tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Nawet zwiastun na oficjalnym koncie Amazona na YouTube ma blokadę geograficzną, co każe zadać pytanie, po co Amazon otworzył się na Polskę, skoro nie chce, żebyśmy oglądali jego seriale i mu za to płacili.