Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Rectify" (Fot. SundanceTV)

1 2 3 4

W tym tygodniu megahit jest tak naprawdę jeden - finał tyleż niezwykłego co niedocenianego "Rectify". A oprócz tego przyjaźnie patrzymy choćby na to, co się dzieje ostatnio w "Shameless".

HIT TYGODNIA: Podwójne pożegnanie w "Shameless"


"Shameless" (Fot. Showtime)

"Shameless" (Fot. Showtime)


"Happily Ever After", czyli przedostatni odcinek 7. sezonu "Shameless", wydobył z tego serialu to, co w nim najlepsze - było sporo szaleństw, kilka totalnych odlotów i nieco refleksji, ale przede wszystkim zmieściło się w tej mieszance mnóstwo emocji. Głównie za sprawą dwóch par i pewnych dobrze znanych postaci, które właśnie pożegnaliśmy na dobre.

I choć część mnie zdecydowanie nie chce się pogodzić z faktem, że trzeba się rozstać z Mickeyem i Monicą, to rozum podpowiada, że twórcy wybrali sobie najlepszy z możliwych momentów na pożegnanie. Co więcej, w obydwu przypadkach wykonali je perfekcyjnie, fundując zarówno im, jak i nam idealne zakończenia. Bo sami pomyślcie, czy gdyby Ian jednak zdecydował się ruszyć z Mickeyem do Meksyku, doczekalibyśmy się happy endu? A czy kolejny związek Franka i Moniki miałby szansę zakończyć się inaczej niż poprzednie? Wątpliwe.

Tym bardziej słuszna wydaje mi się obrana przez twórców droga i postawienie na słodko-gorzkie pożegnanie z masą atrakcji po drodze. W ciągu godziny przedstawiono nam losy dwóch zwariowanych par w pigułce, pozwalając sobie przypomnieć, za co ich uwielbialiśmy, a jednocześnie dając do zrozumienia, że ten koniec był potrzebny. Bo bez niego nigdy nie dałoby się ruszyć dalej. A większość tutejszych bohaterów po prostu na to zasługuje. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4
REKLAMA