Najlepsze seriale 2016 roku według krytyków

Amerykańscy krytycy po raz piąty wzięli udział w ankiecie serwisu HitFix (który zamienił się tej jesieni w Uproxx) i wybrali najlepsze seriale roku. Pod nieobecność "Fargo" rządzą w tym roku trzy inne seriale telewizji FX.

Coroczną ankietę, w której bierze udział większość amerykańskich krytyków z prasy i internetu, przez cztery lata organizował serwis HitFix. Ponieważ teraz przejął go Uproxx, mamy pierwszy taki ranking pod patronatem tego właśnie serwisu. Nic poza tym jednak się nie zmieniło - to wciąż ten sam ranking, firmowany nazwiskami najbardziej znanych krytyków, zajmujących się telewizją.

Ostatnie dwie edycje wygrywało "Fargo" (a pierwsze dwie "Breaking Bad"), ale w tym roku serial Noaha Hawleya ma przerwę. Telewizja FX nie oddała jednak nikomu pozycji lidera - zajęło ją "American Crime Story", a w pierwszej trójce znalazły się jeszcze dwie produkcje tej stacji, "The Americans" i "Atlanta".

"The Americans" utrzymało drugie miejsce, ale wyraźnie nie potrafi tego zestawienia wygrać. Spory spadek w porównaniu z rokiem poprzednim zaliczył "Transparent", a naprawdę boleśnie upadł "Mr. Robot" - z 8. pozycji na 50. Trochę wyżej wspięły się "Veep", "Gra o tron" i "BoJack Horseman", którego najnowszy sezon jest uwielbiany przez amerykańskich krytyków. Jak zwykle mamy w zestawieniu sporo nowości, przy czym krytycy dość powściągliwie podeszli zarówno do "Stranger Things", jak i "Westworld".

Całe zestawienie, które liczy 103 tytuły (nie tylko seriali, ale także programów talk-show), znajdziecie tutaj. Poniżej pierwsza trzydziestka.

30. "Last Week Tonight with John Oliver"
29. "The Good Place"
28. "Happy Valley"
27. "Dolina Krzemowa"
26. "Better Things"
25. "Niepewne"
24. "Unbreakable Kimmy Schmidt"
23. "The Girlfriend Experience"
22. "Fleabag"
21. "Black-ish"
20. "You're the Worst"
19. "The Crown"
18. "American Crime"
17. "Transparent"
16. "Crazy Ex-Girlfriend"
15. "Westworld"
14. "Stranger Things"
13. "Długa noc"
12. "This Is Us"
11. "Halt and Catch Fire"
10. "Rectify"
9. "Better Call Saul"
8. "Full Frontal with Samantha Bee"
7. "BoJack Horseman"
6. "Veep"
5. "Gra o tron"
4. "O.J.: Made in America"
3. "Atlanta"
2. "The Americans"
1. "The People v. O.J. Simpson: American Crime Story"

REKLAMA