30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 20 - 11)

"This Is Us" (Fot. NBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Zapraszamy na drugą część naszego rankingu najlepszych odcinków roku (pierwszą znajdziecie tutaj). W dzisiejszej odsłonie pojawia się "This Is Us", "Długa noc" czy "Młody papież". Spoilery!

20. "Better Call Saul" - "Nailed"

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)


Przedostatni odcinek 2. sezonu "Better Call Saul" wycisnął nas z emocji jak cytrynę, odsłaniając prawdziwe twarze bohaterów i pozwalając nam przyjrzeć się tym obliczom bardzo dokładnie z każdej strony. Okazało się, że gdy opadły maski, widok wcale nie był przyjemny.

Bo jak z jednoznaczną sympatią patrzeć na Jimmy'ego po tym, do jakiego stanu doprowadził swojego brata? Jasne, ten miał również sporo za uszami i łatwo było mieć go za oprawcę w tej relacji, ale w tym jednym momencie, gdy doprowadzony do kompletnej rozpaczy Chuck upadał bez świadomości w punkcie ksero, a Jimmy obserwował to zza rogu, trudno było pałać pozytywnymi uczuciami względem głównego bohatera. To przecież on do tego wszystkiego doprowadził, to on jest głównym winowajcą. A jednak nie sposób było pominąć pewnej dozy współczucia – wszak ten facet musiał obserwować, jak jego brat prawdopodobnie umiera i jedyne, co mógł w tej chwili zrobić, to bezradnie mruczeć pod nosem.

Twórcy serialu wraz z Bobem Odenkirkiem doprowadzili tu do sytuacji bez wyjścia. Momentu, w którym mieszane uczucia wobec Jimmy'ego osiągnęły najwyższy możliwy poziom. Jednoczesne obrzydzenie i współczucie, jakie wywoływał bohater w tej chwili, było czymś doskonale zaplanowanym, zarówno pod względem scenariuszowym, jak i aktorskim. Potwierdziło, że "Better Call Saul" to serial bardzo dokładnie przemyślany i wszystko ma w nim swój cel. "Nailed" udowodniło, że warto czekać na jego realizację tak długo, ile tylko będzie trzeba. [Mateusz Piesowicz]

chuck02

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA