Najlepsze seriale 2016 roku wg naszych czytelników

"Westworld" (Fot. HBO)

Jutro ogłosimy nasz redakcyjny Serial Roku 2016, a dziś pora na podsumowanie Waszego głosowania. Jak nietrudno zgadnąć, ostateczna walka rozegrała się pomiędzy dwoma serialami, które w tym roku narobiły najwięcej szumu.

W tym roku Wasze głosowanie sprowadzało się tak naprawdę do rywalizacji dwóch seriali - "Westworld" i "Stranger Things". "American Crime Story" zajęło bezpieczną 3. pozycję, a za nim uplasował się "Młody papież" i "Gra o tron" (skok z 10. miejsca na miejsce 5). W pierwszej dziesiątce znalazło się także miejsce dla "The Crown", "Black Mirror", "Długiej nocy", "Narcos" i "The Americans". Ten ostatni serial pnie się z roku na rok coraz wyżej, ale wciąż nas smuci to, że daleko mu popularnością do hitów HBO i Netfliksa.

W porównaniu z listą sprzed roku zmieniła się cała pierwsza trójka - "Fargo" w tym roku nie było, "Mr. Robot" zaliczył mocny spadek, a "The Affair" wyleciało z listy całkiem, bo nie zagłosowała na niego już ani jedna osoba (mimo że przecież były odcinki jesienią). Znikło także "You're the Worst", "Penny Dreadful", "House of Cards", "Wikingowie", "Outlander".

Tegoroczne zestawienie w połowie składa się z nowości, co jest kolejnym dowodem na to, jak dobry to był rok w serialach. Ciekawostką jest też wysoka pozycja "Belfra" - pierwszego polskiego serialu, jaki kiedykolwiek znalazł się w Waszym rocznym rankingu.

Oto 28 najlepszych seriali 2016 roku wg czytelników Serialowej.

25-28. "The OA"
"The Get Down"
"Transparent"
"Rectify"
20-24. "Quarry"
"Skam"
"Better Call Saul"
"Horace and Pete"
"BoJack Horseman"
19. "Peaky Blinders"
18. "Mr. Robot"
15-17. "Darevevil"
"The Missing"
"Galavant"
14. "Orange Is the New Black"
13. "Atlanta"
11-12. "Belfer"
"This Is Us"
10. "The Americans"
9. "Narcos"
8. "Długa noc"
7. "Black Mirror"
6. "The Crown"
5. "Gra o tron"
4. "Młody papież"
3. "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"
2. "Stranger Things"
1. "Westworld"

REKLAMA