5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Victoria" (Fot. ITV)

0

Brytyjska "Wiktoria" pojawi się w TVP. Netflix w Polsce rośnie, ale przegrywa z HBO GO. USA Nowy zwiastun 2. sezonu "Colony" zapowiada przyspieszenie wydarzeń. A oprócz tego "Fuller House" i "Seria niefortunnych zdarzeń".

1. Brytyjska "Wiktoria" w TVP. 20 stycznia 2017 roku o godz. 20:30 wystartuje w TVP1 "Wiktoria". Brytyjski serial kostiumowy z Jenną Coleman zastąpi w piątkowe wieczory "Poldarka".

2. "Fuller House" będzie mieć więcej odcinków w 3. sezonie. Netflix tym razem zamówił aż 18 odcinków. Ekipa serialu już wróciła do pracy.

3. Netflix w Polsce rośnie, ale przegrywa z HBO GO. Wirtualne Media prezentują badanie Gemius/PBI dotyczące serwisów VoD w listopadzie. Gigantem tego rynku w Polsce jest VoD.pl, który miał w listopadzie 2016 roku 4,2 mln realnych użytkowników. Za nim plasują się kolejno Player, VoD TVP i Ipla. NA HGO GO w listopadzie zajrzało 548 tys. realnych użytkowników, a na Netfliksa 436 tys. Przy czym to nie oznacza, że tyle osób płaci za dostęp do tych serwisów - w obu przypadkach czas pozostawania na stronie jest bardzo krótki (kilka minut zamiast kilku godzin), co oznacza, że Polacy raczej sprawdzają, co w nich jest, niż masowo oglądają ich seriale.

4. Jeszcze jedna zapowiedź "Serii niefortunnych zdarzeń". Serialowa adaptacja popularnych książek debiutuje 13 stycznia.

5. Zwiastun 2. sezonu "Colony". Serial wraca 12 stycznia.