13 serialowych premier, które czekają nas w styczniu

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W styczniu premier i powrotów jest zatrzęsienie, dlatego wybraliśmy tylko trzynastkę. Polecamy m.in. "Tabu", "Serię niefortunnych zdarzeń" i czeskie "Pustkowie" - a jeśli chcecie sprawdzić wszystko, to pełną listę premier znajdziecie tutaj.

"Sherlock" (sezon 4) - nowe odcinki w Polsce 8 i 15 stycznia

Tak, wiemy, że premiera "Sherlocka" już była, ale ponieważ każdy odcinek tego serialu jest jak pełnometrażowy film, postanowiliśmy napisać jeszcze raz o tym, co wciąż przed nami - czyli odcinkach drugim i trzecim, zatytułowanych odpowiednio "Zakłamany detektyw" i "Ostatnie wyzwanie".

Finał to w tym momencie tajemnica - nie wiemy, czym będzie ostatnie wyzwanie Sherlocka ani czy twórcy przypadkiem nie chcą tym odcinkiem zakończyć już serialu (sugeruje to zarówno polski tytuł, jak i angielski - "The Final Problem"). Mark Gatiss i Steven Moffat zdradzili na temat tego odcinka dokładnie jedną rzecz - że będzie wypełnioną akcją, bardziej niż którykolwiek z dotychczasowych rozdziałów "Sherlocka".

Dużo więcej wiemy o "Zakłamanym detektywie", który jest wariacją na temat "Umierającego detektywa" sir Arthura Conana Doyle'a. Przeciwnikiem Holmesa był w nim lekarz-amator Culverton Smith, który miał pomóc detektywowi cierpiącemu na gorączkę sumatrzańską. Jak to będzie wyglądać w serialu?

Sherlock stawia czoła prawdopodobnie najbardziej mrożącemu krew w żyłach wrogowi, na jakiego kiedykolwiek się natknął: to potężny i wydający się nie do pokonania Culverton Smith - człowiek skrywający bardzo mroczną tajemnicę - głosi oficjalny opis odcinka.

Ponieważ pojawiły się już zdjęcia, wiemy, że Culverton Smith (w tej roliToby Jones) raczej nie będzie lekarzem, tak jak w oryginale, tylko celebrytą. Facetem, który pokazuje się w telewizji, chodzi na gale, udziela wywiadów - prawdopodobnie dlatego, że jest po prostu popularnym aktorem (w premierze 4. sezonu był plakat na przystanku z jego podobizną). Poza tym w odcinku kontynuowane będą wątki z "Sześciu popiersi Thatcher", związane z relacją Sherlocka z Johnem Watsonem i nie tylko.

sherlock13

sherlock01

sherlock02

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA