6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Czarodziejki" (Fot. WB)

Powstaną nowe "Czarodziejki". Alexis Bledel w obsadzie "The Handmaid's Tale". Współtwórca "Sherlocka" broni się przed krytykami wierszem. A oprócz tego "Arrow", "Archer" i nie tylko.

1. Powstaną nowe "Czarodziejki". Telewizja CW zamówiła reboot serialu "Czarodziejki". Projekt tworzyć będzie Jennie Snyder Urman, której zawdzięczamy "Jane the Virgin". Serial opowiadać będzie o trzech czarownicach, walczących z siłami zła w małym miasteczku Nowej Anglii ok. 1976 roku. Bohaterki będą zupełnie nowe, jedna z nich będzie Afroamerykanką. W oryginale w serialu grały Alyssa Milano, Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Rose McGowan - żadna z ich postaci nie powróci, choć jakieś powiązania prawdopodobnie będą.

2. Współtwórca "Sherlocka" broni się przed krytykami wierszem. "Sześć popiersi Thatcher" wzbudziło mieszane uczucia wśród krytyków. "Sherlockowi" oberwało się m.in. od "Guardiana", którego krytyk napisał, że głównemu bohaterowi bliżej było do Bonda niż do inteligentnego szpiega. Mark Gatiss odpowiedział wierszem, zatytułowanym "To an Undiscerning Critic", w którym broni "Sherlocka", dowodząc, że przecież w książkach też było dużo akcji. Cały wiersz znajdziecie w "Guardianie", poniżej tylko pierwsza zwrotka.

Here is a critic who says with low blow
Sherlock’s no brain-box but become double-O.
Says the Baker St boy is no man of action –
whilst ignoring the stories that could have put him in traction.

3. "Archer" w wersji noir w 8. sezonie. W 8. sezonie "Archer" zabierze nas w podróż do lat 40. Sterlinga Archera zobaczymy jako prywatnego detektywa, który w 1947 roku w Los Angeles poszukuje mordercy swojego partnera. Sprawa szybko okaże się trudniejsza, niż wyglądała na początku, a sam Archer wmiesza się w zabójczą grę pomiędzy mafijnymi bossami.

4. Nowe twarze w pilocie "The Haunted" telewizji Syfy. Steve Kazee ("Shameless"), David Alpay ("Pamiętniki wampirów") i DeVaughn Nixon ("The Secret Life of the American Teenager") dołączyli do obsady "The Haunted" - nowego serialu Syfy z elementami nadprzyrodzonymi. Steve Kazee i David Alpay wcielą się w dwóch braci, którzy konfrontują się z duchami z przeszłości rodziców (panowie mają jeszcze dwie siostry, grane przez Lyndsy Fonsecę i Elizabeth Cappuccino). Z kolei DeVaughn Nixon zagra detektywa.

5. Zdjęcia z zimowego powrotu "Arrow". "Arrow" wraca 25 stycznia odcinkiem zatytułowanym "Who Are You?", zdjęcia zobaczycie tutaj.

6. Alexis Bledel w obsadzie "The Handmaid's Tale". Alexis Bledel wcieli się w Ofglen, przyjaciółkę głównej bohaterki "Opowieści podręcznej" w adaptacji Hulu. Jej postać będzie lesbijką.

alexis-bledel0456

REKLAMA