13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W najbliższych miesiącach zadebiutuje kilkadziesiąt nowych seriali, z których większość nie będzie warta uwagi. Nie czekam na "24: Legacy", "Taken" czy spin-off "Czarnej listy". Czekam na "Legion", "Opowieść podręcznej" i "Żonę idealną" w nowej odsłonie.

13. "Riverdale" - polska premiera 27 stycznia na Netfliksie

Młodzieżowe produkcje CW to dla mnie czasem bardzo przyjemne guilty pleasure, a czasem źródło nieustannych frustracji. Ale ponieważ Mark Pedowitz układa ramówkę zawsze w przemyślany sposób, lubię mieć nadzieję, że i wśród proponowanych przez niego nowości będzie jakieś kolejne "Supernatural", oczywiście z czasów największej świetności - albo na drugim biegunie druga "Jane the Virgin". Dlatego sprawdzam wszystko jak leci.

"Riverdale" ma na siebie niegłupi pomysł: to osadzona we współczesności historia, której bohaterami są kultowe postacie Archie Comics, czyli przede wszystkim Archie oraz dwie dziewczyny, które na zmianę ten chłopak kocha, Betty i Veronica. Miłosne dramaty to jedno, drugie to morderstwo, tajemnica i obiecywany w zwiastunach surrealizm, dziwność i mrok.

Nie wiem, czy na obietnicach się nie skończy, ale młodzieżowe "Twin Peaks" brzmi w sumie całkiem dobrze. Miłym dodatkiem jest, że obok pięknej młodzieży obsada zawiera Luke'a Perry'ego i Mädchen Amick. Pewnie to, iż zerkam z zainteresowaniem nie tyle na Archiego, ile na starszą część obsady, jest znakiem, że nie jestem już najmłodsza. Ale po pierwsze, nic na to nie poradzimy, a po drugie Mädchen Amick w obsadzie to zawsze fantastyczna sprawa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13