5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

0

Są duże szanse na film z bohaterami "Downton Abbey". Hulu zaprezentowało serialową "Opowieść podręcznej" i "Harlots". A oprócz tego "Supergirl" i "Dicte" - zapraszamy!

1. Są duże szanse na film z bohaterami "Downton Abbey". Jim Carter, czyli serialowy pan Carson, powiedział w "Good Morning Britain", że są szanse na film będący kontynuacją "Downton Abbey". Jemu i innym aktorom polecono trzymać wolne terminy, ale na razie jeszcze nikt nie widział scenariusza.

2. Duńskie "Dicte" dziś wieczorem w Ale kino+. W niedzielę 8 stycznia o godz. 20:10 w Ale kino+ startuje 3. sezon duńskiego serialu kryminalnego "Dicte". Więcej o serialu poczytacie w najnowszej odsłonie Serialowej alternatywy.

3. Peter Gadiot w obsadzie "Supergirl". Znany z "Once Upon a Time in Wonderland" Peter Gadiot pojawi się w "Supergirl" jako komiksowy Mr. Mxyzptlk.

4. Serialowa "Opowieść podręcznej" będzie się różnić od książki. Wczoraj podczas TCA swoje seriale prezentowało Hulu. Uwagę dziennikarzy przyciągnęła przede wszystkim "Opowieść podręcznej" i zmiany, których dokonano. W dystopii stworzonej przez Margaret Atwood panowało wiele koszmarnych zasad, w tym zasada białej supremacji. Wszystkich, którzy nie byli biali, zsyłano do Midwestu. W serialu tak nie będzie, bo zdaniem twórcy serialu Bruce'a Millera gdyby wszyscy byli biali, wyglądałoby to dziwnie na ekranie i zaraz pojawiłyby się pytania, czemu serial opowiada historię białej kobiety granej przez Elisabeth Moss, a nie jakiejś czarnoskórej dziewczyny wygnanej do Nebraski. Zmian będzie jeszcze trochę, bo twórcy chcą tak dostosować książkowy materiał do zasad panujących w telewizji, żeby serial mógł być emitowany przez kilka sezonów.

Na panelu "Opowieści podręcznej" pojawiły się także opinie, że serial jest teraz bardzo aktualny. Grająca jedną z głównych ról Samira Wiley dowodziła, że klimat społeczny w USA nie sprzyja kobietom, którym odmawia się kontroli nad własnymi ciałami. Podczas panelu zaprezentowano również pierwszy zwiastun serialu: "Mam na imię Offred i zamierzam przeżyć".

5. Hulu pokazało także serial o prostytutkach z XVIII wieku. "Harlots" to serial, który przeniesie nas do XVIII-wiecznego Londynu i pokaże go z perspektywy prostytutek. Twórcy obiecują, że to nie będzie serial o seksie i nagości, tylko o silnych kobietach. W obsadzie znajdują się Samantha Morton ("The Last Panthers"), Jessica Brown Findlay ("Downton Abbey") i Lesley Manville ("Malificent"), zwiastun poniżej.