Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Tabu" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Mnóstwo emocji wzbudził w tym tygodniu "Sherlock", ale my go nie zamierzamy dziś ani kopać, ani chwalić. Wśród naszych hitów znalazło się m.in. "Tabu", "One Day at a Time" i "Man Seeking Woman", nie zabrakło też paru solidnych kitów.

HIT TYGODNIA: "One Day at a Time" - nowa nadzieja dla tradycyjnej komedii

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)


Nowy familijny sitcom od Netfliksa, a zarazem reboot serialu z lat 70., kręcony wieloma kamerami przed publicznością - brzmi nieciekawie? Nic bardziej mylnego, gdyż okazuje się, że taki format nadal da się wykorzystać, aby stworzyć dowcipną, ciepłą i często wzruszającą historię, którą ogląda się z ogromną przyjemnością.

Perypetie Penelope, jej matki i dzieci są nie tylko źródłem dla komediowych wątków z rodziną na pierwszym planie, ale i wpisują się w większą historię, którą serial opowiada na przestrzeni całego sezonu. Elementy dramatyczne potraktowane są z odpowiednią powagą, a pozornie czysto komediowe postacie mają w sobie coś więcej. W efekcie dostajemy trzynaście spotkań z pochodzącą z Kuby rodziną Alvarezów, które ani trochę nie przypominają bezmyślnej rozrywki, jaką często serwują tego typu sitcomy. No i oczywiście - każda scena z fantastyczną Ritą Moreno to prawdziwe komediowe złoto. [Michał Paszkowski]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA