7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

CW zamawia nowe sezony siedmiu swoich seriali. Zwycięzcy Złotych Globów w liczbach. Meryl Streep miażdży Donalda Trumpa. A oprócz tego "The Crown", "Constantine" i nie tylko.

1. CW zamawia nowe sezony siedmiu swoich seriali. Zamówienie na kolejne sezony od CW otrzymały: "The Flash" (4. sezon), "Jane the Virgin" (4. sezon), "Supernatural" (13. sezon), "Arrow" (6. sezon), "Supergirl" (3. sezon), "DC's Legends of Tomorrow" (3. sezon), a także "Crazy Ex-Girlfriend" (3. sezon). Zamówienia na razie nie dostały "The 100", "iZombie, "The Originals" i nowy serial "Riverdale". Nie ma też zamówienia dla "Frequency" i "No Tomorrow", które prawdopodobnie zakończą się po krótkich sezonach.

2. Zwycięzcy Złotych Globów w liczbach. Serialem, który w tym roku zgarnął najwięcej Złotych Globów, jest "Nocny recepcjonista" (trzy nagrody), za nim znalazły się "Atlanta", "The Crown" i "American Crime Story" (po dwie nagrody). A jak to wygląda, jeśli brać pod uwagę stacje? Cztery Złote Globy dostało FX, trzy AMC (które wyprodukowało "Nocnego recepcjonistę" razem z brytyjskim BBC), dwa Netflix i po jednym ABC i Amazon. Seriale HBO nie zdobyły ani jednej nagrody. Pełna lista laureatów w kategoriach serialowych tutaj.

3. Meryl Streep miażdży Donalda Trumpa na Złotych Globach. Aktorka, która odbierała nagrodę za całokształt twórczości, w swoim pełnym emocji przemówieniu przypomniała, że całe Hollywood to imigranci i powiedziała, że Ameryką będzie teraz rządzić człowiek, który instynktownie upokarza innych ludzi.

4. Peter Morgan o 2. sezonie "The Crown". Wielkim zwycięzcą wczorajszej nocy jest "The Crown" - serial, który ma plan na 6-7 sezonów. Jego twórca Peter Morgan zdradził, że w 2. sezonie zobaczymy, co się działo między 1955 i 1964 rokiem (czyli m.in. wojnę o Kanał Sueski i wielkie zmiany kulturowe, które przyniosły lata 60.). Pod koniec 2. sezonu trzeba też będzie pomyśleć o nowej obsadzie - w 3. sezonie prawdopodobnie już nie zobaczymy Claire Foy w roli królowej Elżbiety.

5. Evan Rachel Wood mówi, że nie musimy nosić sukienek. Evan Rachel Wood pojawiła się w tym roku na Złotych Globach w czarnym garniturze i białej koszuli - nie tylko wyglądała niesamowicie, ale też skorzystała z okazji, żeby powiedzieć dziewczynkom, że nie muszą nosić sukienek, jeśli nie chcą.

6. "Family Guy" uhonorował Carrie Fisher. Niedzielny odcinek "Family Guya" rozpoczął się dedykacją dla Carrie Fisher, która podkładała głos Angeli z Pawtucket Brewery (i jeszcze ją usłyszymy w nowych odcinkach).

family-guy-carrie-fisher-2

7. "Constantine" powróci jako serial animowany. "Constantine" powróci jako serial animowany CW Seed. Głos głównemu bohaterowi podłoży Matt Ryan, który grał go w serialu NBC.

constantine-key-art-2

REKLAMA